Politseioperatsioon reedesel tipptunnil

“Selle operatsiooni eesmärgiks oli küll tabada liiklushuligaane, kuid olulisemgi oli hoida reedeõhtuse tipptunni ajal liiklus rahulik ja turvaline. Selle me ka saavutasime. Need, kes riskida julgesid, said karistada,? rääkis operatsiooni välijuht, juhtivkonstaabel Tiit Seer.

            Üheks operatsiooni käigus teda tabanud halvaks üllatuseks nimetas Seer asjaolu, et isegi politseinike silma all ei pidanud paljud juhid millekski pideva telgjoonega märgistatud teelõigul möödasõidu sooritamist.

Kui valgel ajal sõites olid Seeri sõnul kiirused enam-vähem normi piires, siis pimenedes hakkasid kiirused pidevalt kasvama: politseinikke ju enam kaugelt näha polnud. Samas nõuaksid sügisesed teeolud pimedas liiklejalt just suuremat ettevaatlikkust.

            Kokku kontrollis politsei 43 sõidukit. Karistati viit kiiruseületajat, üht turvavööta juhti, joobes jalgratturit ning autojuhti, kelle autol oli ülevaatus tegemata. Tiit Seeri sõnul oli tulemus täpselt selline, nagu ette arvati. “Jäime rahule, et suutsime nädala ühel tipptunnil tagada autojuhtidele ohutu ja rahuliku sõidu,? ütles Seer lõpetuseks ning soovitas kõigil  liiklejatel olla ettevaatlikud ja suhtuda  teistesse liiklejatesse austusega.

KLAIRE RÜNDVA,

Lõuna Politseiprefektuuri

Jõgeva politseijaoskonna

pressiesindaja

blog comments powered by Disqus