Politseikroonika

Vargused
Ööl vastu 20. aprilli on sisse murtud Põltsamaa linnas Pajusi maanteel asuvasse kuuri ning varastatud naiste jalgratas ja pump. Vargusega tekitati kahju 1200 krooni.
Ajavahemikul märtsi lõpust 19. aprillini on sisse murtud Jõgeva vallas Raaduvere külas asuvasse talumajja ning varastatud muruniiduk ja elektrimootor. Kahju tekitati kokku 5500 krooni.
Ajavahemikul 12.-20. aprillini on sisse murtud Jõgeva vallas Pedja külas asuvasse talumajja ja kõrvalhoonetesse ning varastatud telefon ja õmblusmasin. Kahju tekitati kokku 910 krooni.

Inimvigastustega liiklusõnnetuste arv on vähenenud

2004. aasta kolme kuuga on inimvigastustega liiklusõnnetuste arv Jõgevamaal vähenenud – 2003. aasta esimeses kvartalis juhtus 10 sellist õnnetust, tänavu 5. Õnnetustes said mullu vigastada 18 inimest, käesoleval aastal 8 inimest. Hukkunute arv on jäänud samale tasemele. 2004. aasta alguses juhtus üks raske liiklusõnnetus, milles hukkus kaks inimest.

Vähenenud on ka joobes juhi põhjustatud inimvigastustega liiklusõnnetuste arv. 2003. aastal registreeriti 6 taolist õnnetust, sellel aastal üks. Lapsed, jalakäijad ja jalgratturid ei ole tänavu avariides viga saanud.

Lõuna politseiprefektuuri üheks prioriteediks on joobes mootorsõidukijuhtide põhjustatud liiklusõnnetuste arvu vähendamine. Politsei jätkab ka sellel aastal politseioperatsioonide läbiviimist, et tabada agressiivseid või joobes juhte ja kiiruseületajaid, kasutades selleks ka varjatud järelevalvet.

12.-18. aprillil tabati Jõgevamaal 8 joobes juhti ning 20 kiiruseületajat, kes ületasid ettenähtud suurimat kiirust üle 21 km/h. Nädalavahetusel tabati 4 joobes juhti ning 12 kiiruseületajat. Kolm juhti ületasid lubatud suurimat kiirust üle 40 km/h.

Liina Pissarev,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus