Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 12. ? 15. jaanuarini on Puurmani vallas Härjanurme külas asuva firma territooriumil asuvast lukustatud kaarhallist varastatud 150 liitrit eriotstarbelist diislikütust koguväärtusega 1425 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

6. veebruaril kella 20.15 ajal peeti Põltsamaa linnas Kesk tänava kaupluses kinni alkoholijoobes Reimo (1978), kes varastas kaks pudelit viina 83 krooni väärtuses. Kaup anti poele tagasi, mees toimetati kainenema.

Möödunud aasta 23. detsembrist kuni 10. veebruarini on sisse murtud Torma vallas Lilastvere külas asuvasse majja ja kõrvalhoonesse. Ära on varastatud vanaaegne kirst, puidust tünn ja vanem puhvetikapp. Lõhutud on ka maja välisukse lukk ning majast on varastatud köögilaud. Vargusega tekitatud kahju suurus on 6000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

11. veebruaril sai politsei teate, et sisse on murtud Palamuse vallas Vaidavere külas asuvasse majja, kust on varastatud televiisor, DVD-mängija, videomakk, õmblusmasin, videokaamera, elektriline mahlapress ja televiisorilaud. Kahju suuruseks hindab omanik ligi 15 000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 6. veebruari peksid Jõgeval Laia tänava läheduses Arno (1988), Nikolai (1988) ja Ragnar (1988) rusikate ja jalgadega Kasparit (1988), tekitades kannatanule tervisekahjustusi. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

5. veebruaril kell 20.45 juhtus liiklusõnnetus Tabiveres Puurmani- Visusti-Tabivere tee ristmikul. Tabivere poolt tulnud seni tundmatu sõiduauto sõitis otsa naisele (1944) ja sõitis peatumata edasi Puurmani suunas. Kannatanu toimetati vigastustega TÜ Kliinikumi traumapunkti ja jäeti sinna ravile. Politsei palub inimestel, kes õnnetust pealt nägid, teatada sellest telefonil 776 8431 või 110.

8. veebruaril kell 15.35 sõitis Põltsamaa linnas Pajusi maanteel asuvast tanklast libeda tee ja valesti valitud sõidukiiruse tõttu kurvist välja sõiduauto Peugeot. Auto sattus külglibisemisse ning põrkus vastu tankla seina. Tankla sein jäi terveks, autol purunes juhipoolne küljeklaas ja tagumine nurk on mõlkis. Inimestest keegi kannatada ei saanud.

9. veebruaril kella 16.40 paiku juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa linnas Marja tänaval, kus sõiduautole Mazda 626 sõitis külge BMW, mis lahkus sündmuskohalt. BMW leiti üles Pajusi maanteel asuva maja juurest. Politseipatrull võttis ühendust sõiduki omaniku Vitaliga (1959), kes oli alkoholijoobes. Mehele koostati protokoll.

11. veebruaril kell 21.50 juhtus liiklusõnnetus Palamuse vallas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 28. kilomeetril, kus sõiduauto Renault, mida juhtis Sven (1980), sõitis vasakule teelt välja ja rullus üle katuse. Juht sai vigastada ja ta toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglasse ravile.

Tänu kodaniku teatele tabati joobes juht

11. veebruaril kella 11 ajal sai politsei teate, et Torma vallas Sadalast Jõgeva suunas liigub sõiduauto Audi, mille juht võib olla joobes. Politseipatrull pidas auto veerand tundi hiljem kinni ja tegi kindlaks, et auto roolis oli alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta Alar (1985). Mees kõrvaldati sõiduki roolist.

Muud juhtumid

8. veebruaril kell 14.30 sai politsei teate, et Jõgeva linnas sõidab ringi sõiduauto Chevrlolet, mille peal on kirjas Riigikogusse kandideeriva inimese kandidaadinumber. Juhtunu uurimiseks alustas politsei väärteomenetlust, mille käigus selgitatakse välja, kas tegu oli välireklaami kasutamisega.

Nädala ülevaade 5. – 11. veebruarini

Liikluspolitsei viis läbi neli politseioperatsiooni: “SEBRA”, “ELEVANT”, “KÕIK PUHUVAD” ja “ALKOKONTROLL”, millede käigus kontrolliti 277 juhti ja avastati kokku 15 rikkujat.

Nädala jooksul registreeriti neli liiklusõnnetust, kus sai vigastada kaks inimest.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus