Politseikroonika

Vargused

18. märtsil kell 5.20 teatati politseile, et Põltsamaal on sisse murtud Jõgeva maanteel asuvasse sööklasse. Ära on lõhutud trepikoja ja söökla vaheline uks ning esialgsetel andmetel on varastatud 100 krooni eest toiduaineid. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

18. märtsil kella 13.45 ajal teatati politseile, et Jõgeval Suure tänava kaupluses varastas naine kotitäie kaupa ja lahkus sellega poest. Politseipatrull pidas Aia tänaval kinni Inga (1970), kellel oli käes kilekott varastatud toidu- ja tööstuskaubaga väärtuses 463 krooni. Naine toimetati politseijaoskonda. Et Inga on varem korduvalt vargustega vahele jäänud, alustas politsei kriminaalmenetlust.

Kehaline väärkohtlemine

14. märtsil kell 16.20 teatati politseile, et Jõgeva vallas Laiuse alevikus tungis alkoholijoobes Oleg (1974) oma elukaaslasele kallale, pekstes teda rusikatega. Politseipatrull toimetas mehe kainenema ja juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

14. märtsil kella 23.05 ajal teatas politseile mees (1960), et Jõgeval Pargi tänaval asuvas pubis löödi talle arusaamatutel põhjustel mitu korda rusikaga näkku. Kannatanu pöördus esmaabi saamiseks Jõgeva kiirabisse. Politsei on peksja isiku kindlaks teinud ja juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

17. märtsil kella 9.40 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeval Tähe tänaval, kus sõiduauto Ford Sierra, mida juhtis alkoholijoobes Peeter (1958), sõitis otsa pargitud sõiduautole Chevrolet ning SA Jõgeva Haigla kiirabiautole Volkswagen. Mees põgenes, kuid politseipatrull tabas ta sündmuskoha lähedusest ning toimetas jaoskonda kainenema.

18. märtsil kell 2.40 teatati politseile, et Jõgeva vallas Jõgeva – Palamuse tee 2. kilomeetril on traktor kraavi sõitnud. Politseipatrull selgitas välja, et traktori roolis oli olnud alkoholijoobes Aivo (1971). Juht õnnetuses viga ei saanud, politsei alustas tema suhtes väärteomenetlust.

18. märtsil kella 8.20 ajal teatati politseile, et Põltsamaal Lossi tänaval põrkasid juhipoolsete küljepeeglitega kokku SA Tartu kiirabiauto Volkswagen ning sõiduauto Peugeot, mille juht jättis sõiduki sündmuskohale ja lahkus. Liiklusõnnetuses keegi vigastada ei saanud. Peugeot toimetati Siimustisse tasulisse parklasse.

18. märtsil kella 15 ajal teatati politseile, et Jõgeva vallas Kärde külas juhtus liiklusõnnetus, kus sõiduauto Ford Scorpio, mida juhtis Rivo (1963), kaotas ebaõigelt valitud sõidukiiruse tõttu juhitavuse, paiskus vastu teeäärset võrkaeda ning sealt tagasi sõiduteele otsa vastu tulnud sõiduautole BMW, mida juhtis Einar (1970). Mõlemad juhid olid kained ja liiklusõnnetuses keegi vigastada ei saanud. Rivol puudus vastava kategooria sõiduki juhtimise õigus.

19.03.2006 kella 4.15 ajal juhtus liiklusõnnetus Palamuse vallas Kaarepere külas Tartu – Jõgeva – Aravete maantee 40. kilomeetril, kus Kairi (1981) juhitud sõiduk VW Transport sõitis teelt välja paremale kraavi. Liiklusõnnetuses said vigastada kaasreisijad Siret (1981), Tamar (1969) ja Annika ( 1981), kes toimetati Tartu Maarjamõisa haiglasse.

19. märtsil kella 8 ajal juhtus liiklusõnnetus Tabivere vallas Tartu – Jõgeva – Aravete maantee 22. kilomeetril. Peateel liikunud sõiduautole Opel Omega, mida juhtis Valentin ( 1963), sõitis kõrvalteelt ette sõiduautot Mitsubishi Galant, mida juhtis Henno (1937). Mees sai avariis raskelt vigastada ja ta toimetati Tartu Maarjamõisa haiglasse.

Joobes isikud

17. märtsil kella 13.30 ajal teatati politseile, et Põltsamaa bussijaamas on purjus mehed, kes tülitavad seal viibivaid inimesi. Põltsamaa konstaablijaoskonda toimetati Tanel ( 1982) ja Tanel (1987), kellele vormistati hoiatused.

17. märtsil kella 19.20 ajal teatati politseile, et Jõgeval Pargi tänaval asuvasse lukustamata uksega korterisse sisenes tundmatu mees, kes ei taha sealt lahkuda. Politseipatrull toimetas jaoskonna arestimajja kainenema Reinu (1949).

18. märtsil kella 8.35 ajal teatati politseile, et Jõgeval Aia tänaval asuvas poes lamab maas purjus mees. Politseipatrull toimetas jaoskonna arestimajja kainenema Aivo (1971).

18. märtsil kell 2.30 teatati politseile, et Jõgeval Tähe tänava ühes korteris tarbitakse alkoholi ja lärmatakse. Politseipatrulli saabudes oli korteris vaikus, kuid maja ees sõiduautos Audi 100 viibis kolm alkoholijoobes alaealist noormeest (1988, 1989 ja 1989). Politsei alustas nende suhtes väärteomenetlust.

Muud juhtumid

16. märtsil kell 16 lõhkus noormees (1990) Jõgeval Aia tänaval asuvas koolis õllepudeli ja lärmas väljas noorukite kambaga, rikkudes avalikku korda. Tema suhtes alustati väärteomenetlust.

Ülevaade 13. – 19. märtsini

Kokku laekus politseile 222 teadet ja avaldust.

Väljakutseid oli 61, jaoskonda toimetati kokku 18 inimest. Kainenema viidi 7 inimest, kellest 5 olid alaealised. Avaliku korra rikkumisi registreeriti 15, Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 73.

Nädala jooksul kontrolliti 576 sõidukijuhti, kellest joobes oli 7 ja juhtimisõiguseta 2.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus