Politseikroonika

Jõgevamaal tabati baaridest 17 alkoholijoobes alaealist

10. ja 11. detsembril kontrollisid Jõgeva politseijaoskonna politseinikud Jõgevamaa mitmeid baare. Operatsioon viidi läbi viies Jõgevamaa lõbustusasutuses ? Jõgeva vallas Kärde baaris, Jõgeva linnas baarides Löwen ja Sinu Pubi, Puurmanis asuvas baaris ning Põltsamaal Fööniksis.

Kontrollitud baaridest ei avastatud vaid Puurmannis ning Sinu Pubis ühtegi rikkumist. Viimases olid nii baari uksel kui ka saalis tööl turvamehed.

Kokku tuvastasid politseinikud 19 alkoholijoobes alaealist, neist 17 kontrollitud baaridest; kaks alkoholijoobes alaealist jäid politseinikele silma tänaval. Hetkel on veel selgitamisel, kas alaealised ostsid alkoholi baarist või mujalt. Alkoholiseaduse kohaselt võib neid karistada kuni 600-kroonise rahatrahviga. Jõgevamaal on 11 kuuga tabatud kokku 337 alkoholijoobes alaealist.

Jõgeva konstaablijaoskonna juhtivkonstaabel Peeter Kiuru tuletab meelde, et lähenevate pühade ajal toimub palju üritusi, mistõttu lõbustusasutused peaksid veelgi tähelepanelikumalt baarikülastajate vanust kontrollima. Ka lapsevanemad peaksid hoolitsema selle eest, et alaealised õhtuti baarides aega ei veedaks. Taolisi reide plaanib politsei teha edaspidigi.

Lisaks avastati operatsiooni käigus, et Kärde baaris esitati külastajatele muusikat arvuti kõvakettalt. Alustati kriminaalmenetlust piraatkoopia avaliku esitamise tunnustel. Kärde baari kontrollimisel sõitis baari ette punane VAZ, mille juhil tuvastasid politseinikud alkoholijoobe. Jõgeva linna Aia tänava baaris fikseeriti lisaks alkoholjoobes alaealistele ka üks täiskasvanu narkojoobega.

KRISTI KUUSIK,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus