Põles põhk, maja ja kuur

Hommikul kell 7.49 teatati tulekahjust Palamuse vallas Änkülas. Päästjate kohale saabudes oli Mokko turismitalu ehituse lõppjärgus oleva majutusmaja tallipoolsest otsast ja keskosa katuseakendest tuli väljas. Leegid lämmatati kiiresti, kuid tulepesad jäid plekk-katuse soojustuse alla ja nendeni pääsemiseks tuli avada pool hoone katusest. 8×25 meetri suuruse hoone katusealune mansardkorrus sai tugevaid tule-, suitsu- ja veekahjustusi, maja alumine korrus ning lähedalasuvad hooned päästeti. Kustutamas käisid kuus päästeautot Palamuselt, Jõgevalt ja Tabiverest ning operatiivkorrapidaja.

Õhtul kell 19.38 süttis Laiuse alevikus sigala juures põlema põhk. Hoidla 250 ruutmeetril põles umbes kümme tonni lahtist ja ruloonidesse pandud allapanupõhku. Kustutamisel olid Palamuse ja Jõgeva päästjatele abiks ka kohaliku põllumajandusfirma töötajad. Tulekolletele ligipääsemiseks aeti hõõguv põhk traktoritega laiali. Tulekahju põhjustamises kahtlustatakse põhuhoidla juures tulega mänginud lapsi.

Pool tundi enne südaööd teatati häirekeskusele tulekahjust Jõgeval Pargi tänaval. Puukuuris põlesid madrats, kaltsud ja natuke puid.

Neljapäeval oli päästjatele veel neljaski väljakutse: 16.38 teatas perenaine Põltsamaalt, et tõmbas toaukse kogemata lukku, kuid võti jäi sisse ning toit pliidile keema. Appi tõtanud pritsimehed ronisid maja kolmandale korrusele, avasid akna ja tegid ukse snepperluku lahti. Jõuti õigel ajal, sest toit oli tulisel pliidil juba väga kõvasti kõrbenud.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus