Piksepini karikasarja hooaeg algas raskel rajal

Laupäeval võis Sadala lähedal Tähkvere külas kuulda mootorite mürinat, sest algas võistlussari „Piksepini karikas 2020–2021“. Muidu Lõuna-Eestis Missos toimunud karikavõistlus alustas 13. hooaja esimest motopidu just Tähkveres.


Kogu võistlussari toimub oktoobrist märtsini ning põhimõte on lihtne: kolm tundi tuleb rajal lihtsalt vastu pidada. Rajale läks 113 soolot ja 25-neljarattalist.
Võistlejatel tuli oma sõiduvahendiga mütata metsas mudas, vanades hoonetes palkide vahel ning põllul libedusest ja märjast hoolimata lihtsalt püsti püsida. Ja pealtvaatajatele jäi rõõm kuivast jopest ja saabastest ning kaasaelamise ind.
„Hästi läks,“ ütles ürituse korraldaja Urmas Peegel, kinnitades, et osalejate rohkus oli ootuspärane. Ühtlasi sai ta rõõmustada, et ka osalejate tagasiside oli Tähkvere etapile positiivne. See aga annab lootust, et uuel aastal võib motosportlasi taas Sadala kanti oodata. „Plaanis on tagasi tulla, vaatame, milliseks talv kujuneb. Tahaksime üks või kaks etappi kindlasti Tähkveres korraldada,“ mõtiskles Peegel, kes viimasest Tähkvere võistlusest sai raja veel põnevamaks ja väljakutsuvamaks arendada. „Arendasin takistusi ja palju oli parandustöid vaja teha,“ ütles Peegel, kelle kiireimad ettevalmistused olid just võistlusnädalal.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus