Piimatoodangut aitab tõsta oskuslik töö ja hea söödabaas

Kommenteerides piimatoodangu suurenemist, ütles Õnne Piimakarjatalu osaühingu juhatuse liige Mati Kivi: ?Mõnel aastal on meie ettevõtte piimatoodang suurenenud isegi 400 või 500 kilogrammi lehma kohta. Arvestades, et  praegu on tegemist piimatoodangu suurenemisega poolaastal, võib prognoosida, et aasta keskmisena saame piimatoodangu, mis mullusest 200-300 kilogrammi suurem.

Põllumajandusettevõtja sõnul on piimatoodangu suurenemise põhjuseks ennekõike inimeste oskuslik ja järjepidev töö ning korralik söödabaas: ?Põhisöödaks on meil ikka rohusööt ja lisaks jõusöödad. Kui rohusööt on tehtud õigel ajal ja kvaliteetne ning sisaldab kõik selle, mis loom vajab, siis tuleb anda vaid lisandeid, et tasemel söötmine piimatoodangu tagaks.?

Rääkides praegusest söödavarumisest, ütles Mati Kivi: “Enne jaanipäeva tegime silo esimese niite ja ka heina, mida esimese niite ajal plaanis teha oli. Pärast jaanipäeva jätkus heinarullide vedu ja me ootame silo teist niidet. Peaasi, et omajagu vihma sajaks ja põud liiga ei teeks. Siis peaksime vajaliku söödakoguse kenasti kätte saama ning järgmise talve ka üle elama.?

Õnne Piimakarjatalu osaühingu 1656 pealises veisekarjas on praegu 729 lüpsilehma. Hiljuti algasid noorkarjalauda rekonstrueerimistööd, mille käigus uuendatakse vananenud lauda sisustust. Lõaspidamise laut ehitatakse ümber vabapidamislaudaks.  Rekonstrueerimine teostatakse põllumajandusettevõtte oma kuludega.

Mati Kivi avaldas arvamust ka piima hindadest.

“Tänavu makstakse piima eest tunduvalt vähem kui eelmise aasta samal perioodil ja praeguse seisuga pole hindade tõusu võimalik ka ette näha. Arvestades aga kütuse järkjärgulist kallinemist, teevad madalad piimahinnad põllumehele tõsist peavalu,? märkis põllumajandusfirma juht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus