Perekoolis õpitakse targalt suhtlema

Õpetaja Anzelika Valdre on Tartus tegutsevast perekeskusest Sina ja Mina. Perekeskus   viib koostöös EV Sotsiaalministeeriumiga 1. veebruarist 2007 kuni 31. jaanuarini 2008 ellu projekti “Perearengu süsteem 2007”. Selles osalevad lisaks meie maakonnale veel Harjumaa, Valgamaa, Raplamaa ja Järvamaa.

Tabiveres on kursuslasi neliteist. Koolituse organiseerija, Tabivere valla sotsiaaltöö- lastekaitsespetsialisti Liis Härmaste sõnul suhtutakse koolitusse tõsiselt ? kõik neliteist ema, kes end kirja panid, käivad hoole ja huviga kohal.

Perekool on ametlikus keeles laste ja vanemate suhtlemistreening, kus õpitakse lahendama perekonflikte, üksteist mõistma ja ära kuulama, vältima suhtlemistõkkeid.

“Tegime koos valla sotsiaaltöö vanemspetsialisti Eve Tepaskendiga sama koolituse kevadel Jõgeval läbi ja võin seetõttu täie veendumusega öelda, et see ei ole tegelikult kitsalt lapsevanematele mõeldud kursus. Õpitakse igal tasandil aktiivsemalt suhtlema. Selline koolitus ja treening pakub palju ka näiteks neile, kellel on igapäevatöös tarvis paljude inimestega lävida, teisi milleski veenda, oma seisukohti mõistetavaks teha,” rääkis Liis Härmaste. 

Omanimelise koolitussüsteemi looja dr Thomas Gordon on mitmekordne Nobeli preemia nominent ja hariduselt psühholoog.

Tema arvukaid raamatuid on tõlgitud mitmekümnesse keelde, nüüd on kahte neist võimalik lugeda ka eesti keeles. Need on “Tark lapsevanem” ja “Millist last tahate teie?”

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus