Perearstid alustasid tööd uutes ruumides

Eile hommikul alustasid Põltsamaa perearstid uues tervisekeskuse hoones oma esimest tööpäeva. Vähem kui aastaga sai uusehitus valmis.


„Muljed on toredad, sest kõik on ilus, uus, puhas, valge. Osaliselt on mööbel veel saabumata, aga see ei sega patsientide vastuvõtmist,“ rääkis perearst Külli Paal.

„Võtan praegu patsiente vastu lisaks Põltsamaale veel ka Puurmanis. Olen töötingimustega väga rahul, sest ka Puurmanis said uued ruumid valmis alles möödunud aasta jõuluks.“

Adavere elanik Kaja Türk, kes tuli eile hommikul füsioterapeudi juurde, kiitis uut maja. „See on väga äge. Ilus, puhas ja rõõmsate värvidega. Hea meel, et siin on nüüd väga suur parkla, mis on eriti teretulnud lahendus. Varem oli auto parkimine siin tõsiseks probleemiks. Mulle tundub, et majas pole ka kuigi keeruline orienteeruda ning kõik on lihtne ja arusaadav,“ rääkis Türk.

Perearst Sirje Alusalu tõdes, et alguses on uus keskkond pisut harjumatu. „Olen ka juba patsiendi vastu võtnud ja kõik sujus kenasti. Hea, et siin on lift olemas. Eakate inimeste, rääkimata ratastooliga liikuvatest inimestest, olukorra muudab see tunduvalt mugavamaks. Muidugi on ka suurem parkla maja juures väga vajalik. Siin on nüüd üle kolmekümne parkimiskoha,“ lisas doktor. Sirje Alusalu abistav õde Tiiu Lemsalu lausus, et uus maja on äge ja tema on töötingimustega väga rahul.

Ehitajad tegid tublilt tööd

Sihtasutuse Põltsamaa Tervis nõukogu esimees Hendrik Allsaar koos abikaasa Edaga kasutasid avapäeval võimalust ja lasid ennast puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.

„Minu perearst on Milvi Sild, kellel on siin uus kena avar kabinet. Hoopis midagi muud kui endised ruumid,“ lausus Allsaar.

Eda Allsaar paneb inimestele südamele, et nad mõistvalt nii meedikutele kui ka patsientidele loodud tingimustesse suhtuksid ja kohe virisema ei hakkaks. „Põltsamaal pole mitte kunagi varem nii häid meditsiinilise teenindamise tingimusi olnud. Me peame hindama võimalust, et saame kohapeal lisaks perearstile ka eriarsti vastuvõtule minna ega pea siit kuuekümne kilomeetri kaugusele Tartusse sõitma,“ on Eda Allsaare sõnum külastajatele. „Käisime nõukogu liikmetega kõik ruumid läbi ja veendusime, et ehitaja on väga kvaliteetselt oma tööd teinud. Mõni liistuke oli kusagil veidi viltu ja üks pistikupesa tuli uuesti paigaldada. Rohkem midagi ei leidnud, mis oleks ümber tegemist või paigaldamist vajanud. Minu hinnangul tegutsesid siin väga tublid ehitajad. Ka haljastus on igati kena. Hea, et koos uue hoonega said nii Lossi kui ka Kooli tänav korda. Üsna pea kolib siia ümber ka kiirabi,“ kirjeldas värskeid muljeid uuest hoonest Hendrik Allsaar. Ka Eda Allsaar tõdes, et tulemus on täiesti ilus.

Põltsamaale kõva sõna

„See uus maja on Põltsamaa jaoks kõva sõna. Silmal on ilus niisugust uut hoonet vaadata,” avaldas uue maja kohta arvamust põltsamaalane Aare Ilves. „Lähenen juba seitsmekümnele ja eks tohtritega tuleb paratamatult rohkem kokku puutuda. Uude majja on nüüd hea tulla. Tingimata tahan ära mainida hoopis parema parkimisvõimaluse, sest varem Lossi tänava ääres olnud tillukese parklas lihtsalt kohti ei jätkunud. Ma ei tea täpselt, kes selle juurdeehituse rajamise eestvedaja oli, aga tahan omalt poolt neile kiidusõnu avaldada.”

Autost välja astunud Mällikvere mees Arvi Nugis lausus, et tema pole veel uude majja sisse astunud, aga tal on põhjust kohe seda teha. „Pealtnäha paistab igati uhke ehitis olevat. See on väga tore, et niisugune hoone Põltsamaale ehitati. Laupäeval käisin siin korra vaatamas, aga siis olid kõik kolimisega hõivatud,“ rääkis Arvi Nugis.

Peale uuest majast väljumist tunnistas mees, et ehitustöö tulemus on suurepärane. „Ka patsientidega suheldakse siin väga kenasti. Kuuldavasti pidavat siia veel üks apteek tulema. See saab siis Põltsamaal juba viies apteek olema.“

„Olen küll Jõgeva elanik, aga käin Põltsamaal reumatoloogi juures ning tema saatis mu laboratooriumisse, mida hetkel otsin. Maja on seest ja väljast väga uhke ja ilus. Selliseid hooneid on ju vaja. Kuid arstide töötingimused ei vasta tänapäeva nõuetele, siis tuleb ruume laiendada,“ rääkis oma muljetest Jõgeva elanik Aino Sild.

„Väga hea et siin on nüüd piisavalt ruumi autode parkimiseks. Kui Tartusse arsti juurde minna, siis seal on tihti keeruline parkimiskohta leida. Siinse uue maja kohta saab küll ainult kiidusõnu lausuda,“ lisas Sild.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus