Peipsi Kollal müüakse kaupu Saaremaast Võrumaani 

Laupäeval Mustvees toimuval sügislaadal Peipsi Kolla müüakse rikkalikus valikus ja erinevatest Eestimaa nurkadest pärit kaupu ja osa saab ka kultuuriprogrammist.


Mustvee kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina märkis, et Peipsi pealinnas on pikaajalised sügislaada traditsioonid, kuid Peipsi Kolla nime all toimub laat kolmandat aastat. 
„Kauplejaid on piisavalt palju ja laada paremaks korraldamiseks on kesklinn suletud. Palume külastajailt mõistvat suhtumist. Kaubagruppidest on esindatud kõige rohkem käsitöö, kohalikud aiasaadused (sibul, mesi, küüslauk, marjad), samuti pakutakse peipsi kala, taimed ja põõsad. Osta saab nii sinki kui ka vorsti, Saaremaa leiba ja Võrumaa karaskit. Usun, et igaüks leiab midagi ja ei lahku laadalt ostuta,“ vastas korraldaja Elle Palm.
„Meie laada on leidnud ka Ristemäe talu, kes kaupleb suurtel laatadel ja on tunnustust võitnud oma hapendatud küüslaugu ja presidendi kiluga,“ märkis Palm.
„Kindlasti saab laadalt ka seeni osta ja teen kultuurikeskuse ees ikka seenenäitust. Tänavused seenemetsad on saagiga helded ja loodan, et reedel korjama minnes pettuma ei  pea,“ vastas Laidi Zalekešina. 
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus