Peagi toimub järjekordne heategevuslik teatejooks

Traditsiooniks saanud laste ja noorte heategevuslik teatejooks toimub tänavu 3. mail. Liikumisvõime kaotanud laste ravi toetuseks korraldatav teatejooks toimub sel aastal samaaegselt 21 linnas, sealhulgas ka Jõgeval.

Joostakse Tallinnas, Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tartus, Toilas, Viljandis, Valgas, Võrus ning esmakordselt Keilas ja Kohtla-Nõmmel. Teatejooksust osavõtt on tasuta, registreerimine on avatud 19. aprillini. Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase kinnitusel on oluline just osavõtt, sest võitjaid välja ei selgitata. Jooksma on oodatud kõik põhikooliõpilased. Jooksud peetakse viies vanusegrupis: 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele, kusjuures vanema klassi meeskonda võivad kuuluda ka nooremate klasside õpilased. Igas meeskonnas on kaheksa jooksjat, kellest igaüks jookseb 200 meetrit. Iga kool võib välja panna piiramatul arvul meeskondi, jooksma võib tulla ka sõprade või trennikaaslastega. Registreerimiseks tuleb komplekteerida meeskond ning panna end kirja teatejooksu kodulehe kaudu www.teatejooks.ee.
i

Kõik osalejad saavad korraldajatelt tänutäheks punase teemasärgi.

Heategevuslik spordisündmus on iga aastaga kasvanud ja laienenud. 2006. aastal toimus see vaid Tallinnas ja osalejaid oli kahes jooksupaigas kokku 500, 2007. aasta mais korraldati teatejooks juba  lisaks Tallinnale ka Paides, Pärnus, Tartus ja Toilas ja osalejaid oli kokku 3000.

Möödunud kevadel oli jooksjaid kokku juba 9000 ja sündmus korraldati 19 Eestimaa paigas. 

2009. aasta mais liitus jooksuga ka Jõgeva ja sestsaati pole ühtki kevadet vahele jäetud.

Tänavu tegelevad siin teatejooksu korraldamisega ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Rainer Võsaste ja gümnaasiumi õpetaja Viktor Nõmm. Rainer Võsaste sõnul on laste osalemishuvi suur, kuid täpseid arve ei oska ta öelda enne tänast hilisõhtut, mil registreerumine lõpetatakse. Eilsetel andmetel on jooksjaid tulemas  mõlemast Jõgeva gümnaasiumist, Mustveest, Kiigemetsa Koolist, Puurmanist, Laiuselt, Tormast.

Jõgeval algab teatejooks neljapäeval, 3. mail kell 14.00 Suurel tänaval linnavalitsuse hoone eest ja stardi annab linnapea Kalmer Lain.

Lapsed ja noored annavad liikumisvõime kaotanud eakaaslaste raviks oma panuse jooksul osaledes, täiskasvanud saavad laste raviks ning teatejooksul osalevate noorte panuse tunnustamiseks teha annetuse. Selleks on kaks moodust — helistades heategevusnumbril 900 7777 ja annetades ühe kõnega 2,50 eurot või tehes  ülekande SA Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse heategevuskontole SEB pangas 10220055979011.

Nii heategevustelefon kui -konto on avatud aastaringselt.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus