Paunvere kabeturniir toimus juba 23. korda

Pühapäeval peeti 23. Paunvere kabeturniir. Kui läinud aastal osales üle poolesaja kabetaja, siis tänavu astus võistlustulle 45 noort ja 23 täiskasvanut. Sel aastal olid kõige kaugemad võistlejad kohale tulnud lausa Leedust.


„Rõõm on kabetajate juures olla, sest kabe on ju üks Jõgeva valla trumpalasid. Kuremaal on kaks aastat järjest toimunud maailmakarika etapp vene kabes ja järgmise aasta septembris viiakse läbi Euroopa meistrivõistlused,“ rõõmustas Jõgeva valla abivallavanem Arvo Sakjas, nentides, et järjekorranumber 23 näitab, et tegemist on väga suure traditsiooniga.

Ka Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumi koolijuht Siiri Sõmer rõõmustas, nähes kui palju kabesõpru pühapäeval võistlema on asunud. „Kõik, mis vähegi innustab inimesi midagi tegema väljaspool kodu ja väga noorest east, on ainult positiivne. Eriti hea meel on, et lapsi on täna siia päris palju tulnud ja mitte ainult meie koolist, vaid ka mujalt.“

Seda, et Palamuse on meie valla kabemeka, tõdes ka koolijuht. „Meil on esimeses ja teises klassis lapsed, kes innukalt tahavad võistlusel osaleda,“ nentis Sõmer. Ka kool mängib selles osas rolli, sest kabelaudu võib kohata igal korrusel. „Võimalik on ka malet ja erinevaid lauamänge mängida. Kuna oleme liikuva kutsuva kooli võrgustiku liige, siis oleme tähelepanu pööranud sellele, et igal pool oleks võimalik ennast liigutada,“ ütles Siiri Sõmer.

KERTTU-KADI VANAMB

 

TULEMUSED

Mehed:

  1. Uno Plakk 13, 2. Romualdas Urmilevičius 12, 3. Villem Lüüs 12 punkti.

Naised:

  1. Merilii Jalg 11, 2. Triinu Jalg 11, 3. Aili Visnapuu 10 punkti.

Pisikadetid:

  1. Karl-Stefan Kivistik (Jõgeva Kabeklubi) 17, 2. Ignas Valkavicius (Kaišiadorys) 14, 3. Georg Kello (Nupuklubi) 13 punkti.

Minikadetid (tüdrukud):

  1. Emilia Kello (Nupuklubi) 19, 2. Milena Zujūtė (Kaišiadorys) 14, 3. Airika Liis Kaart (Nupuklubi) 10 punkti.

Minikadetid (poisid):

  1. Keir-Cristian Sugul 19, 2. Norbert Olaf Lehis 16, 3. Stanley Visnapuu (kõik Nupuklubi) 10 punkti.

Kadetid (poisid):

  1. Siim Raimla 10, 2. Ilja Krjukov, 10, 3. Tõnis Käär (kõik Nõo Reaalgümnaasium) 6 punkti.

Kadetid (tüdrukud):

Migle Valentinavičiūtė (Kaišiadorys) 6 punkti.

Juuniorid (poisid):

Robert Valdmaa (Nõo reaalgümnaasium) 4 punkti.

Juuniorid (tüdrukud):

Helena Tammi (Nõo reaalgümnaasium) 4 punkti.

blog comments powered by Disqus