Pärl sai uue läike

Kuremaa loss sai teisipäeval viimaks valmis. Kogu suve kestnud fassaaditööd on lõpuks valmis saanud. Öine Kuremaa loss särab hoopistükkis teistmoodi ja pimedatel sügisõhtutel lossipargis jalutamine annab täitsa teise ilme.
Nüüd, mil suuremad tööd on tehtud, välisilme korras ja pererahvas rõõmus, võiks loota, et vallal on ideid, kuidas lossi rohkem turundada, pärli ilu teistelegi näidata. Ehk saaks koos Kuremaa inimestega tulla mõttele, mida teha selleks, et terve Eesti teaks, kui ilus siin on. Väliskülalised on Kuremaa väiksuse, vaikuse ja ilu juba avastanud, kuid suurem teavitustöö ja turundusplaan annaksid veelgi enam aimu ka kodumaa inimestele, et siin on hea. Tuleb vaid tulla.
Tihtipeale kipume iseenda saba kergitamisega pigem tagasihoidlikud olema. Aga kui ise end ei reklaami, kes seda siis teeks? Sama võib küsida ka teiste Jõgevamaa objektide kohta, mis säravad, on ilusad ja pilkupüüdvad, ent suuremat kõlapinda ei saa. Eestlane on loomult küll tagasihoidlik, ent see pole alati voorus. Ka liigsuur kekutamine pole eesmärk, aga enda tegemisi tuleb ikka tihemini reklaamida kui küsitava väärtusega valimisbrošüürides.
Kuremaa elanikud, lossirahvas, sõbrad ja vallajuhid – pange pead kokku ja mõelge välja, kuidas teha nii, et lossi külaliste arv oleks sedavõrd suur, et turistide hordidel poleks otsa ega äärt.

blog comments powered by Disqus