Palamusel kavatsetakse luua vabatahtlik päästekomando

Teatavasti lõpetab riiklikul ülalpidamisel toimiv Palamuse päästekomando tänavu 16. mail tegevuse. Seetõttu plaanitakse Palamuse vallas päästetegevuse jätkamist vabatahtlikul tegevusel põhineval komandol. Selle eesmärgini jõudmiseks peetakse esmaspäeval, 16. aprillil Palamuse päästekomando ruumes kokkusaamine, kus antud teemal aru peetakse.

Palamuse vallavanema Urmas Asteli sõnul on päästekomando jätkamisel mõtet ainult siis, kui päästemasin suudab välja sõita ühe, mitte 10-15 minuti jooksul pärast õnnetusest teadasaamist. Vallavanema hinnangul oleks viimati mainitud juhul tegemist valla raha mõttetu raiskamisega. Päästekomandosse peab kindlasti alles jääma ka ööpäevaringne valveteenistus.

Urmas Asteli nägemusel peaks komandos pidevalt valves olema üks mees, teised saaksid välja sõitnud autole peale “hüpata” kusagilt mujalt. Samuti oleks teistel päästjatel võimalik õnnetuspaika sõita isikliku transpordiga. “Kui riiklik seisukoht on, et kõik neli suitsusukeldujat peavad sündmuspaigale sõitma ühe autoga, siis meie hinnangul võiksid teised päästjad kohale sõita ka kolme-nelja autoga. Esimesena kohale jõudnud päästja saab õnnetuspaigal kõige kiiremini tegutsema asuda ning teised lähevad talle appi,” rääkis Astel.

Vallavanema sõnul on kõige tähtsam leida need mehed, kes on huvitatud tegutsemisest vabatahtliku päästjana. Kui meeskond komplekteeritud, saab hakata graafikuid koostama ja kindlaks määrama, kust keegi päästeautole läheb. Esmaspäeval saab selgeks, kas selline meeskond on võimalik kokku panna.

Vallavanem märkis, et kui ka meeskond kokku saadakse, siis tuleks osa olemasolevatest komandoruumidest ilmselt välja rentida. Urmas Asteli sõnul näeb ta vabatahtliku päästekomando rahastajatena nii Palamuse valda kui riiki. Selle toetamise vastu on huvi ilmutanud ka kohalikud ärimehed.  Kõige optimistlikuma variandi puhul oleks vabatahtlik päästekomando võimalik tööle rakendada juba 16. mail. Seda juhul, kui rahastamisvõimalus on kindel ja keegi ära ei ütle. “Kui meestel huvi vabatahtliku tegevuse vastu olemas, küll siis leiame ka raha,” kinnitas Palamuse vallavanem. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus