Palamusel avati moodne lasteaed

Pärast aastatepikkusi läbirääkimisi ja tööd avati viimaks Palamusel lasteaia Nukitsamees uus hoone. Maja avati juba neljapäeval, lapsed tulevad sinna esimest korda esmaspäeval.


Jõgeva vallavolikogu aseesimees Mai Treial kinnitas oma kõnes, et kui Jõgeva vald aasta tagasi uues koosluses alustas, pidasid vallavalitsus ja -volikogu oluliseks pooleliolevate objektide lõpetamist. „Lisaks täna avatavale Palamuse lasteaia Nukitsamees uuele hoonele, on Jõgeva vallas töös veel kaks hariduse  ja kultuuri suurobjekti, mis enne järgmist suve peavad valmis olema. See näitab, et lapsed ja haridus on meie vallas prioriteediks,“ rõhutas ta.

Alushariduse omandamine oluline

Haridus- ja teadusministeeriumi esindaja Tiina Peterson võrdles lasteaia ehitamist sillaehitusega, sest oskused, mis lapsed alusharidust omandades saavad, määravad küllaltki palju nende edasise haridus- ja elutee. „Seetõttu on tähtis, et kõigil lastel oleks enne kooliminekut alusharidus saadud ja see oleks kõrge kvaliteediga,“ sõnas ta, lisades, et täna ei käi ligi kuus protsenti Eesti lastest lasteaias, ministeerium soovib aga, et kõigi laste alushariduse omandamine oleks toetatud. „Me teame, kui tähtis on lapsele keskkond, kus ta kasvab, pere ning lasteaiapere toetus. Iga laps vajab ehk natuke erinevat kasvatust ja õpetust ning seetõttu on see suur väljakutse kogu perele, kes siin lapsi ümbritseb. Ma soovin, et see oleks koht, kus on palju aega laste jaoks ja rõõmu mängimisest ja kus iga pereliige on hästi hinnatud ja väärtustatud.“ rääkis haridus- ja teadusministeeriumi esindaja.

Jõgeva vallavanem Aare Olgo kinnitas oma kõnes, et uhiuus lasteaiamaja sobib Palamusele hästi. „Ma arvan, et siit tulevad head lapsed, kes on meile tubliks järelkasvuks,“ sõnas ta.

Lasteaiahoone kui peen rätsepatöö

Hoone projekteerinud Kauss Arhitektuuribüroo arhitekti Urmo Metsa sõnul oli Palamuse lasteaiamaja kogu meeskonnale oluline. „Kõik võttis üsna kaua aega, protsess kestis kolm aastat, et jõuda täna siia,“ märkis ta, lisades, et esimest korda valmis n-ö rätsepatööna nii põnev projekt, kus said tervikuna kokku sisearhitektuur ja väliruum.

„Meie ideeks on võimendada projektiga Palamuse ja Jõgeva valla kohalikku identiteeti. Oleme proovinud sünteesida Vooremaa maastikku ja kohalikku tunnetust. Tahaks loota, et ka Oskar Lutsu kirjanduslikku koloriiti. Me loodame, et hoone pakub tulevikus lastele võimalust avastada tervet maailma ja seda paika põneval viisil, mis loob eelduse, et siin saaksid tulevikus kasvada sama koloriitsed tegelased nagu Oskar Lutsu raamatukangelased,“ rääkis arhitekt.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus