Palamuse laada peaauhind viidi Viljandisse

Mall Saik ei varja oma rõõmu, tänab juhust ja jumalat. ?Milline õnn! Olen sellist tünnisauna kogu aeg igatsenud,? kinnitas ta. Palamuse laadal ja Kevade-mail oli ta esimest korda, abikaasa Unole on Palamuse aga teada-tuntud koht. Mees on siin lähedal, Kuremaa tehnikumis käinud, kuid Paunvere väljanäitusele jõudis temagi esimest korda.

?Hommikul kallas mis kole, aga kuna olime juba ammu otsustanud tulla, siis ei saanud ju plaani pooleli jätta. Ja õnn oli, et tulime ja vihma trotsisime. Käisime Tootsi-Kiire radadel, punsli eligi ei jäänud proovimata. Päev otsa sai laadal pori sees marsitud. Nipet-näpet, nagu purgike mett, astelpaju ja Arnoldi nimelise jaapani enela ostsime ka. Nunnunäitusel nägin, et keegi täidab ankeeti. Mõtlesin, et mis seal ikka, täidan ära. Ei mina teadnud, et vastused loosi lähevad,? meenutab pereema oma laadalkäimist. Tünnisaunast on ta unistanud juba ammu. Oligi mõlgutanud mõtteid minna Soomaale sellist sauna proovima.

Tünnis mõnus lumesadu vaadata

?Mulle vesi nii hirmsasti meeldib. Meil on aias väike basseinike, siiamaani käin seal igal hommikul. Aga varsti tuleb jää peale, siis on suplemisel lõpp. Olengi mõelnud, et kui kihvt oleks soojas tünnis istuda ja vaadata, kuidas lund langeb. Praegu olengi ainuke hull, kes veel basseinis käib, aga nüüd saan ka talvel vette ja äkki hakkab see teistelegi meeldima. Paistab, et tütrepoeg tunneb selle vastu kõige suuremat huvi,? räägib loosivõitja oma unelmast.

Tema üllatus suureneb veelgi, kui kuuleb vallavanemalt, kes aitab tünnisauna Viljandisse viimiseks autole veeretada, et peaauhinna eest käidi välja 17 000 krooni.

Saun kohe soojaks

Uno Saik arvab, et pütisaun läheb kohe käiku: ?Abikaasal tuleb nädalavahetusel sünnipäev, eks siis ole saunaproovijaid rohkem. Leilisauna panen samuti kütte, nii saab topelt saunamõnu.? Loosiõnne, vähemalt nii suurt, mis oleks meelde jäänud, pole ka pereisal senini olnud. Seda, et nende pere ka järgmisel laadal midagi võidab, peab ta vähe tõenäoliseks, kuid väljanäitusele tulevad nad kindlasti – sadagu taevast või pussnuge.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus