Pala kultuurimajas peeti viies seenioransamblite päev

Pala kultuurimajas peetud viiendal seenioransamblite päeval esitasid meeleolukaid ja rahvalikke laule mitmed Jõgevamaa muusikakollektiivid ning ka külalisesinejad.

Tänavusel seenioransamblite päeval osales esinejaid üheksast Jõgevamaa paigast. “Tavakohaselt laulsid ansamblid paar-kolm lugu oma repertuaarist ja juba sügisel kokku lepitud ühislaule, mida saatis akordionil omakandi kultuuriinimene Heino Sulger.

Vaimustava kontserdi meie kultuurisündmuse väikese juubeli auks andis segaansambel “Helisev horoskoop” Elvast. Leppisime kokku, et Elva lauljad osalevad ka järgmisel seenioransamblite päeval,” rääkis Pala kultuurimaja direktor Margit Soieva.

Kodaveremurdelisi lugusid pajatas laulupäeval traditsiooniliselt Eevi Treial.

Margit Soieva sõnul tekkis mõte Palal seenioransamblite päeva korraldada 2008. aasta sügisel Pala ansambli “Eluhelmed” juhendajal Heino Sulgeril. “Laulurahvas on üks imeline seltskond, kes on viie aasta vältel üksteist tundma õppinud. Tore on vaadata, kuidas üksteist teretatakse ja kallistatakse ning tuntakse rõõmu taaskohtumisest ja võimalusest üheskoos noorusaastaid meenutada,” ütles Pala kultuurijuht.

“Seenioransamblite päev on igati vajalik sündmus selleks, et väärikamas eas naised ja mehed saaksid ennast loominguliselt väljendada ja omavahel suhelda. Hea, et Palal on jätkunud tahet seda üritust järjepidevalt läbi viia,” ütles Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt, kes andis Margit Soievale Rahvakultuuri Keskuse “Tubli Tegija” tänukirja. Soieva sai selle tunnustuse Jõgevamaal esimesena.

“Seenioride laulupäev teeb meie valla kultuurielu tuntuks nii Jõgevamaal kui ka kaugemal,” ütles üritusel peetud tervituskõnes Pala vallavanem Jozsef Weinrauch.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus