Esmaspäeval pidasid Jõgeva maavanem Aivar Kokk ja maavanema nõunik Vahur Kukk Tallinnas läbirääkimisi firmadega, kes on väljendanud huvi majandustegevuse arendamiseks tulevases Painküla tööstuspargis. Arutelul osalesid AS Stora Enso, AS Werol Tehased, AS Baltimere Invest, AS Eesti Raudtee, AS ATKO Grupp, OÜ ISCG juhid.
?Et selgitada välja, kui paljud Painküla Tööstuspargi loomise vastu huvi tunnevad, korraldati küsitlus, mille käigus saadeti välja 1845 elektronkirja. Nendele saadi vastus 98 ettevõttest. Tootmise ületoomisest Jõgevale olid praeguseks huvitatud üheksa ettevõtet,? rääkis Phare EBI 2003 projekti Painküla Tööstuspargi loomise ettevalmistamine projektijuht Vahur Kukk.
Tema sõnul on Painküla Tööstupargi kasuks otsustamisel olulisteks teguriteks rendihind, sideliinide ja internetiühenduse olemasolu, tööjõud, teedevõrk, maade ja hoonete ostmise võimalus ning olemasolevad hooned.
?Kui Painküla piirkonda rajatakse tööstuspark, luuakse Jõgeva piirkonnas lähiajal tõenäoliselt kakssada uut töökohta,? märkis maavanem Aivar Kokk. ?Painküla Tööstuspargi eeliseks on raudtee, mis teistel Eestimaa tööstusparkidel puudub. Raudteeharu olemasolu pidas väga oluliseks neli ja oluliseks 12 ettevõtet. Kindlad raudtee vajajad on näiteks AS Stora Enso ja AS Werol Tehased. Tallinnas toimunud nõupidamisel osales AS Eesti Raudtee esindajana tuntud majandustegelane Raivo Vare, kelle kaasabil me määrasime kindlaks raudtee asukoha ja raudteeharude arvu ning pikkuse. Tööstuspargi loomise esimeses etapis viiakse aga raudtee kaubaveod Jõgeva linnast välja,? ütles ta.
Jaanuaris kuulutatakse välja riigihange Painküla Tööstuspargi projekteerija leidmiseks.
JAAN LUKAS