Päästjate töömailt

Õnnetud kukkumised

9. novembril kell 8.39 teatati häirekeskusele, et Põltsamaal Aia tn kukkus oma kodus 70-aastane naine, kes ei saa enam püsti ega suuda ust avada. Päästjad sisenesid redeli abil kolmanda korruse akna kaudu ja leidsid naise põrandalt. Kiirabitöötajatele avati uks seestpoolt. Pärast naise seisundi hindamist aidati ta kiirabiautosse transportida.
Kell 12.05 teatati, et Jõgeva vallas Kurista külas kukkus oma kodu köögis 81-aastane mees ja jäi abitult põrandale lebama. Kiirabitöötajad nägid läbi akna põrandal lamavat inimest, kuid sisse ei pääsenud. Päästjad avasid ukse ja aitasid patsiendi kiirabiautosse.
Päästjad saavad sageli väljakutseid, kus vanemad üksi elavad inimesed on kodus kukkudes viga saanud ning ei suuda enam ise püsti saada ega liikuda. Halvemal juhul ootab kannatanu abi tunde, enne kui keegi naabritest või möödujatest appihüüdeid kuuleb või mõni lähedane hädasolijast teada saab. Eakate ja liikumisraskustega inimeste kodud on kasulik tõsiste tagajärgedega kukkumiste ennetamiseks kohandada. Selleks saab nõu küsida omavalitsuse sotsiaalabiosakonnast.

PÄÄSTEAMET

blog comments powered by Disqus