Päästerõngas kauplusautoteenuseta jäävatele küladele

1. septembrist lõpetavad Jõgevamaal tegevuse enamus kauplusautosid. Arvestades kujunenud olukorda leppisid maavanem Aivar Kokk ja ATKO Grupp omanik Arvo Sarapuu teisipäeval kokku, et Jõgevamaal avatakse septembrikuu vältel väikebussiliinid nendes külades, kus seni on peatunud kauplusauto.

Bussidega saaksid inimesed sõita nii toitu ostma kui ka teisi teenuseid kätte saama. “Arutasime, kas liinide käivitamiseks on vaja ühte või kahte bussi. See selgub kindlasti pärast 16. augustit, kui toimub Jõgeva Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolek. 15-kohalised bussid, mis liinidel sõitma hakkaksid, on ATKO Grupil juba olemas. Kindel on see, et maavalitsus ja omavalitsused peavad inimeste muredele lahenduse leidma,” rääkis maavanem Aivar Kokk. “Vastavalt tarvidusele sõidavad bussid üks või kaks korda nädalas teenust vajavatesse küladesse ning viivad inimesed lähematesse kauplustesse või kolme maakonna linna,” selgitas ta. “Maavalitsus doteerib bussiliine, et piletid võimalikult odavad oleksid,” ütles Kokk. Maavalitsuse ja ATKO Grupi vahelise kokkuleppe sõlmimisel osales ka transpordifirma juhataja Margo Tomingas.

“Ma avaldan arvamust mitte ainult ettevõtjana, vaid ka Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehena. Jõgeva maavanem Aivar Kokk ja tema meeskond kaitsevad sihikindlalt maakonna elanike huve, olgu siis tegemist ohuga sulgeda haigekassa esindus või kauplusautode teenuse lõppemisest tingitud probleemidega. Väikebussiliinide avamine on igati hea idee, mis aitab vältida seda, et kauplusautode kadumine inimestele erilisi raskusi kaasa ei tooks. Meie firma on nõus sel eesmärgil bussid sõitma panema. Vaatame üle oma ressursid ja võimalused. Leppisime kokku, et septembris teatame, mis kuupäeval ja kuidas väikebussiliinid tööd alustavad, “kommenteeris Firma ATKO Grupp omanik Arvo Sarapuu koostöövõimaluse leidmist.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus