Otto Erimaa mälestusvõistlustel püsitati käesoleva sajandi osalejate rekord

Jõgeva vallas Paduvere staadionil peetud Otto Erimaa (1915-1941) 48. mälestusvõistlustel kergejõustikus püsitati käesoleva sajandi osalejate rekord.

Kettaheites ehk spordialal, kus paremaid tulemusi saavuanud Otto Erimaa, võitis esikoha mälestusvõistluste peakorraldaja Tiit Lääne. “Et olin noorematest konkurentidest edukaim, tuli üllatusena. Pean seda järjepideva treeningu tagajärjeks.”

60 meetri jooksus esikohale ja kaugushüppes teisele kohale tulnud Triine-Marie Land ütles, et võistlus Paduveres oli talle jõukohane, kuid kindlasti arvestatava konkurentsiga. “Meeldiv, et tänavustele Erimaa mälestusvõistlustel osales palju noori,” ütles võistlustel osalenud kunstnik Sandra Lääne.

Otto Erimaa mälestusvõistlustel sai tänavu esimest korda teos ka VIPide võistlus. Osalesid Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land, riigikogu liige Aivar Kokk, Jõgeva vallavanem Enn Kurg ja Jõgeva valla kultuuri- ja spordikomisjoni esimees Marek Saksing.

“Minu maakodu on Jõgeva vallas ja Tiit Läänest on saanud mu treningukaaslane. Kutse VIPide võistlustele võtsin rõõmuga vastu,” ütles rektor Tiit Land.

“Iseäranis hästi õnnestus mul kettaheide. Energiat võistlemiseks andis ka Paduvere kaunis loodus ja mõnus seltskond,” lausus ettevõtja Marek Saksing.

“Tänu Tiit Läänele ja tema meeskonnale on Paduveres juba aastakümneid korraldatud Otto Erimaa mälestusvõisltusi. Hea, et seekord kaasati võistlema ka avaliku elu tegelased,” lausus Aivar Kokk.

Korraldaja Paduvere Talumuuseumi Seltsi eestvedaja märkis positiivsena, et kui võtta arvesse 21. sajandil toimunud Otto Erimaa mälestusvõistlused, siis osales tänavu kõige rohkem sportijaid. “Triine-Marie Land lubas tuleval aastal kutsuda võistlema ka oma sõpru ja tuttavaid,” lisas ta.

Võistluste teokssaamisele aitasid kaasa peakohtunik Uno Valdmets, Vaimastvere põhikooli direktor Väino Ling, kultuuritöötaja Hillar Laane, Sandra Lääne ja Silvi-Mai Eermaa ning toetajad kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, ja ScandiFloor Eesti. Tiit Lääne on korraldanud oma onule Pere-Reinu talust pärit Otto Erimaale mälestusvõistlusi 1969 aastast.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus