Otto Erimaa mälestusvõistlused said uue võitja

Nagu viimastel aastatel tavaks, oli osalejaid mitmest Eestimaa paigast. Ka ilm soosis võistlejaid. Kuigi uusi rekordeid seekord ei sündinud (tugevamad jäid saabumata seoses Eesti meistrivõistlustega), näidati häid tagajärgi mitmelgi alal.

1940. aastal 43.21 ketast lennutanud ja 31. juulil 1941 26-aastaselt vähki surnud Erimaa mälestuvõistlustel on tavakohaselt kaks peaala ? kettaheide ja heidete kolmevõistlus (kuul, ketas, oda).

Kaks peaala

Seekord sai 1969. aastast toimuv pika tavaga võistlus mõlemal alal uue võitjanime. Õigemini ühe mehe, sest mõlemal alal võidutses endine kümnevõistleja Raido Mägi.

Kaheksa aasta eest kümne alaga 7360 punkti kogunud Mägi heitis Paduvere staadionil ketast 39.82 ja kogus kolme heitealaga 1814 punkti. Seejuures sai ta võidu ka kuulitõukes 13.07-ga.

Sel alal oli konkurents tugev ja teiseks tuli Peep Päll 12.46-ga. Hillar Vaino tõukas 11.65 ning võistluste peakorraldaja Tiit Lääne 11.12. Viimane saavutas ketteheites Mägi järel teise koha 35.37-ga.

Odaviske võitis Kaspar Lind 49.23-ga. Järgnesid Vaino 47.63 ja Mägi 42.70-ga. 40 meetri joone ületas ka Andi Einaste 40.30-ga. Heidete kolmevõistluses järgnesid Mägile Vaino 1605 ja Lääne 1508 punktiga.

Meeste 60 m jooksus võidutses 7,8-ga Eesti parimaid jõutõstjaid Peep Päll. 800 meetris saavutas juba kaheksandat aastat järjest võidu Tiit Mauer, seekord ajaga 2.20,6. Ka 3000 meetris selgus võitja viimasel ringil, kus tempomeistriks olnud Heino Põldoja pidi endast mööda laskma Vaimastvere Illi võistleja Priit Jõeääre. Viimase võiduaeg oli 10. 16,1. Mauer saavutas esikoha veel kaugushüppes 5.32-ga. Veteranidest olid edukad Kaarel Tigane ja Gennadi Mihhailov.

Naistest sai kaks alavõitu Lise ? Lotte Lääne. 60 meetris oli Tallinna Reaalkooli neiu võiduaeg 9,3 ja kaugushüppes 3.61. Kuulitõukes oli parim Mare Külv 10.80-ga. Ketast heitis Külv 35.39. Tublid olid ka Elvi Bender ja Urve Rillo.

Edukam klubi Illi

Lastejooksudes olid võidukad Harri Koll, Gerda Vaigo ja Janar Kruusalu. Lisaks oli kavas veel viskevõistlus rõngaga, kus osales 30 võistlejat. Võidukad olid Raido Mägi meestest, Katrin Karu naistest ja Hans Kristjan Veri lastest.

Võistkondlikult oli edukaim Vaimastvere Illi, kes koos Paduvere talumuuseumiga võistluse ka korraldas.

?Mälestusvõistlus, mis kuulub sel aastal koos jalgpalli, rannavõrkpalli ja tennisega Paduvere I külaolümpia kavva, õnnestus tänu paljudele toetajatele. Õla panid alla Eesti Maaspordi Liit Jõud, AS Kalev, Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, Kurista Saeveski, Jõgeva vald, AS Maaleht, OÜ Juta & Kaido ja Andres Baida,? rääkis ürituse peakorraldaja Tiit Lääne.

Tema sõnul viidi võistlus eeskujulikult läbi tänu kogenud kohtunikele, kelleks olid Mati Lall, Pille Maasen, Piret ja Hanno Koll ning raadioreporter Rauno Veri.

?Järgmisel aastal kohtutakse mälestusvõistlustel uuesti. Ja taas on võistluspäevaks juulikuu viimane laupäev,? ütles Lääne.

IMRE ERMANN

blog comments powered by Disqus