Otsused tuleb ikka lõpuni viia

Eile hommikul Põltsamaal toimunud vallavolikogu istung oli juba eos hukas, kui opositsioon teatas, et kell 10 ei ole võimalik umbusaldusavalduse hääletusele tulla. Paljud koalitsiooni kuuluvad poliitikudki jätsid istungile tulemata. Ja nädalavahetusel istungit ei korraldata, sest on puhkepäev. Ei ole vaja kaugele minna, Jõgeva vallavolikogu istung, kus arutati vallajuhtide umbusaldust, toimus kõledal jaanuarikuisel pühapäeval. Terve volikogu istus koos. Toona viibiti vabal päeval ühes saalis ligi kaks tundi, esmaspäevane istung toimus paarikümne minutiga.
Kusjuures volikogu koosseisu häälteenamuse puudumisel tuleb endiselt teema järgmisesse volikokku lükata. See tähendab, et need viis liiget, kes kohale tulid, raiskasid tühja (töö)aega ning peavad teema juurde ikkagi tagasi tulema.
Valla jaoks tähtsaid otsuseid tuleks volinikel kaaluda eriti oluliselt. Austada teiste ja enda aega. On igaüks saanud sinna ju oma valija häältega, kellele tuleb otsuseid põhjendada. Kas kohalike omavalitsuste valimiskampaania ajal oma sõnumit kandes on tähtis, kas on tööpäev, nädalavahetus või riigipüha? Vaevalt. Ilmselt poleks ka tööpäevast paarikümneminutilise hilinemise pärast peapesu saanud. Otsused tuleb ikka lõpuni viia. Praegu on tegemist pooliku lahendusega, mis ei andnud täielikku arusaama mitte kellelegi. Küll aga toodab taas rahulolematust.

blog comments powered by Disqus