Otslaval peeti esimene külapäev

Möödunud laupäeval olid Otslava külaplatsile oodatud kõik selle kandi praegused ja endised elanikud.

Mõte oma koduküla rahvas kokku kutsuda, et teada saada, palju on Otslava taludes elanikke, palju neid, kes end veel selle küla elanikeks peavad või kes teavad siinkandis oma juuri olevat, on pärit selle küla põliselanikelt Enn Pärtelpojalt ja Rein Taniloolt. Nemad olid ka esimese külapäeva peakorraldajad.

„Seekord tuldi Pruuli, Kiksu, Koka, Sarapuu, Aida, Otteslau, Põra, Kõrtsi, Saariku, Tammesalu, Tammiku, Kaselinnu ja Lepiku talust, kokku veerandsada inimest.

Aeti grilliahju ümber juttu ja tunti end mõnusalt. Vaadati näitust, kus üles joonistatud Otslava küla talud, samuti uudistati kirjalikke materjale külaplatsist ja Päikesepargist.  Mitme talu praegused elanikud on kolinud siia kaugemalt ega olnud selle kandi ja küla endisest elust teadlikud. Nüüd kuulsid nad nii mõndagi huvitavat,” rääkis Enn Pärtelpoeg, kes valiti ka esimeseks külavanemaks.

Ühise söögilaua taga oli juttu ka vajadusest üksteist paremini tundma õppida, edaspidisest koostööst, naabrivalvest ja heakorrast. Tehti ringkäik taludes, ei puudunud ka murumängud.

Lepiti kokku, et Otslava külapäev on edaspidi igal aastal juulikuu teisel laupäeval.

Tähtsa päeva mälestuseks istutati külaplatsile seedermänd.  

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus