Opter avas internetipoe

OÜ Opter juhataja Aivar Põldese sõnul eristab internetipoodi tavalisest, toodete nimekirju, omadusi ja hindu sisaldavast koduleheküljest asjaolu, et firma jaoks on kogu selle kaudu toimuv müügiprotsess – tellimuste vastuvõtmine, laoarvestuse pidamine, arvete koostamine – täielikult automatiseeritud, klient aga võib talle meeldima hakanud kauba omandada ja kätte saada teoreetiliselt isegi arvuti tagant lahkumata.

Veebilehelt tellides saab arvutitehnikat komplekteerida ja vajadusel küsida ning saada erialast konsultatsiooni. Konkreetsema huvi korral on võimalik minna vastava tootja koduleheküljele ning võrrelda ostetava tehnilisi andmeid. Poodi müügile pandud arvutite, koopiamasinate, printerite, projektorite, digi- ja videokaamerate nimistut täiustatakse pidevalt.

“Esimesed kasutajad ja esimesed tellijad on meil juba olemas. Ka esimesed järelmaksulepingud on vormistatud. Järelmaksuga ostmine algab tuhandest kroonist. Tagasimaksu pikkuseks saab valida kuuest kuust kuni kahe aastani. Esmase sissemaksu suurust on ostjal võimalik ise kindlaks määrata. Tavaliselt on selle summa suuruseks 20-70 protsenti ostu maksumusest. Internetipoest on võimalik osta kõike, mis silma hakkab. Ja seda, mida poes hetkel ei ole, saab tellida,” lausus Aivar Põldes.

Füüsiliselt asub internetipoodi käitav server Jõgeva linnas, poodi serveerib linuxipõhine tarkvara. “Üheks internetipoe loomise eesmärgiks oligi katsetada, kas vaba tarkvara põhjal on võimalik valmis saada väikeettevõtjale sobiv ärilahendus. Selgus, et on võimalik küll, selleks pole vaja isegi väga sügavaid programmeerimisalaseid teadmisi. Julgeksin väita, et oma internetipoe võib püsti panna igaüks, kellel natukenegi pealehakkamist ja võib-olla ka baasteadmised inglise keelest, et vajadusel internetist nõu ja abi küsida,” arvas internetipoe tarkvara Opteri vajadustele kohandanud Aare Kirna. Näiteks võib samasugusesse serverisse tööle panna ka vabavaralise raamatupidamistarkvara, millel ka eestikeelne kasutajaliides ning mida üle turvakanali saab kasutada isegi raamatupidaja enda kodus.

OÜ Opter tegevjuhi Aivar Põldese sõnul on oma serverist firma igapäevatöös palju kasu. Nii on näiteks ühiskasutuses olevad dokumendid kõik ühes turvalises kohas, firma e-postile võivad töötajad üle veebiliidese ligi pääseda suvalisest internetti ühendatud arvutist ning lisaks on firmal väga täpne ülevaade sellest, kes nende koduleheküljel käivad ning mis konkreetselt neid huvitab. “Müügitöö planeerimisel on see informatsioon hindamatu väärtusega,” leidis Põldes. Serverit haldab projektijuht ja süsteemiadministraator Aare Kirna, teda toetab ja abistab aga kogu Opteri meeskond, näiteks tarkvarainsener Rain Sirel, riistvarainsener Imre Orav ja sta?öör Edvin Kasemets.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus