Omavalitsuste liit rahastab maakonna sporti 178 000 krooniga aastas

Koostöölepingu Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu ja Jõgevamaa Spordiliidu Kalju vahel allkirjastasid neljapäeval JOVL esimees Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson ja JSL Kalju president Toivo Ilves Lustivere Põhikoolis, kus toimusid ka Jõgevamaa male ja kabe noorte meistrivõistlused.
?Leping on garantiiks, et spordivõistlused toimuvad ka järgmistel aastatel,? nentis Tõnson.
Spordiliit Kalju president Toivo Ilves kinnitas, et tegemist on sisuliselt sponsorlepinguga, millega osapooled võtavad kindlad kohustused.

Tasuta ruumid

Ülalpidamiskuludeks ei tohi JSL Kalju lepingu järgi kulutada rohkem kui neljandiku eraldatud rahast.

Koostöölepingus kohustub spordiliit Kalju koordineerima nii täiskasvanute kui ka kooliõpilaste spordielu maakonnas, samuti maakonna spordiklubide ühistegevust; nõustama omavalitsusi, spordiklubisid ja koole. Samuti organiseerima Jõgevamaa täiskasvanute ja noorte meistrivõistlusi, Jõgevamaa Suvemänge, kus abiks tulevad spordiklubid, koolid ja aktivistid.

Koostada tuleb ka maakonna koondvõistkonnad Eesti X Maaspordimängudele, Rukkilillemängudele ja EMSL Jõud kergejõustiku-, raskejõustiku- ning lauatennisevõistlustele. Ka maakonna parimad sportlased aitab välja selgitada Kalju. Raha kulutamise kohta esitab spordiliit omavalitsuste liidule aruande.
Kalju tegevjuhi Uno Valdmetsa sõnul rahastati spordiliitu 2004. aastal kultuuriministeeriumist 100 000 krooniga, 70 000 krooni andis Jõgeva maavalitsus noortevõistluste korraldamiseks ja 62 000 EMSL Jõud, 51 788 Eesti Koolispordiliit ning Eesti Kultuurkapital 45 000 krooni.
Maavalitsus annab Kaljule ruume tasuta kasutada. ?Niiviisi saame oma kantseleikulud madalad hoida ja spordiaktivistidel on koht, kuhu nad saavad tulla ning probleemidest rääkida,? märkis Ilves.
Oma nisis väga tublid

Maakonnas on palju tublisid noorte treenereid, kuid paremaid tulemusi olümpiaaladel on saavutanud korvpallis Raivo Tralla ?Umbes üks protsent jõgevamaalastest oleks ehk näiteks kuus aastat tagasi uskunud, et meie poisid tulevad B-klassis Eesti karikavõitjaks. 99 protsenti oleks väitnud, et see pole võimalik,? nentis Valdmets. Kergejõustikus uuendavad Hendrik Lindepuu õpilased pidevalt Jõgevamaa rekordeid põhiliselt teivashüppes ja vasaraheites.  ?Lindepuu leidis hea nisi ? teivashüppe ja vasaraheite. Tegemist on tehniliselt raskete aladega,? kinnitas Valdmets. Kusjuures kummalgi treeneril ?  ei Raivo Trallal ega ka Hendrik Lindepuul pole erialast kõrgharidust, seda rohkem on tulnud neil tegelda iseseisva õppimisega.

Meil on täiskasvanute vanuseklassis Janek Tombak, Erki Pütsep, Andrus Aug, Vallo Allingu.

On loota mantlipärijaid meie (Pütsepp, Allingu jne ) ja vabariigi parimatele sportlastele (Nool, Veerpalu, Pertelson jne). “Talente on piisavalt, need tuleb üles otsida,” kinnitas Valdmets.
Toivo Ilvese hinnangul on maakonnas piisavalt fanaatikuid, kes tahavad ja suudavad spordielu organiseerida. Need on staazikad treenerid ja aktivistid, kelle igapäevane töö aitab nii kooliõpilaste kui ka täiskasvanute spordielu põnevaks muuta.

Tema sõnul peavad võimalused sportida olema kõikidel õpilastel. Selleks aitab kaasa koolispordi liit, mis korraldab põhiliselt võistlusi madalama treenitusega õpilastele, kes pole klubidesse ega spordikoolidesse koondunud. Väga tublilt on neil võistlustel esinenud Jõgeva Ühisgümnaasiumi rahvastepallurid ja Tabivere Gümnaasiumi õpilased teatevõistluses.

Kuue osapoole koostööleping tulekul

Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann on võtnud oma südameasjaks harrastussportijatele paremate tegutsemisvõimaluste loomise. Kui soomlastest tegelevad spordiga 80 protsenti elanikkonnast, siis eestlastest vaid 20 protsenti. Spordiliit Kalju, Eesti Olümpiakomitee, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Jõgeva maavalitsus, Eesti Koolispordiliit ja EMSL ?Jõud? plaanivad tuleva aasta algul alla kirjutada koostöölepingule, millega kõik osapooled võtaksid kindlad kohustused Jõgevamaa spordielu edendamisel.


HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus