Omavalitsusliit kaalub Jõgevamaa infoportaali avamist

Põltsamaal toimunud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul  olid kõne all mitmed uued ideed valdade ja linnade koostööks. Ühtlasi arutati, kuidas omavalitsused saaksid kaasa aidata maakonna ja selle erinevate piirkondade  laiaulatuslikumale ja senisest mitmekülgsemale tutvustamisele.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektori Raivo Suni sõnul on tekkinud mõtte avada internetis Jõgevamaa infoportaal. Idee arutamiseks ja  käivitamiseks moodustatud töörühma kuuluvad Pajusi vallavanem Reet Alev,  SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus juhataja Katrin Rajamäe ning Jõgeva abilinnapea Mihkel Kübar.  Kindlasti on aga oodatud võimalikult paljude inimeste arvamused ja ettepanekud.

“Infoportaali loomise vajalikkusest rääkisime ka hiljuti Mokko talus peetud mõttetalgutel, kus arutasime, kuidas meie maakond võiks atraktiivsemalt silma paista nii kogu Eestis kui ka rahvusvahelises mastaabis,”ütles Suni. Oma infoportaal on mitmes Eestimaa maakonnas, näiteks Saarlane Saaremaal. Raivo Suni hinnangul võiksid omavalitsused vastastikuse koostöö tugevdamiseks  plaanida ka ühiste ametnike töölevõtmist ja nii mõnegi teenuse koos ostmiseks ühiste hangete väljakuulutamist. “Näiteks võiks sõlmida ühise lepingu mobiilsideoperaatoriga, mis võimaldab kokku hoida telefonikõnede kulusid,” lisas ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus