Omavalitsusjuhid arutasid spordikooli rajamise võimalust Kuremaale

Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk tutvustas omavalitsusliidu juhatuse koosolekul üle kolme aasta päevakorras olnud ideed rajada Kuremaale spordikool.

“Mõtte elluviimiseks on jõudu andnud asjaolu, et viimased kolm kuud on Kuremaal treeninud kõik Jõgevamaa korvpallipoisid, kes on jõudnud spordivõistlustel tipptulemusteni. Tulevases spordikoolis ei tuleks aga õpetada mitte ainult korvpalli, vaid ka teisi spordialasid. Kokku peaks olema õppekavas vähemalt neli spordiala,» ütles Aivar Kokk.
Koka sõnul oleks kavas avada 2005. aasta 1. septembril spordiklassid 10. ja 11. klassi õpilastele. Spordikool poleks mitte iseseisev haridusasutus, vaid hakkaks tööle plaanikohaselt Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi koosseisus.

“Kui vastav projekt teostub, vajab Palamuse Gümnaasium täiendavald õpetajaid,” lausus Palamuse vallavanem Urmas Astel.
Omavalitsusjuhid avaldasid spordikooli idee rajamise kohta mitmesuguseid mõtteid. Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots märkis, et asjaga tuleks kiirustada, sest spordierialade õpetamises on Eestis tugev konkurents. Jõgevamaa omavalitsusjuhid olid põhimõtteliselt selle poolt, et nende piirkonna noored võiksid Kuremaal spordiõpet saada. Neid huvitas aga projekti maksumus.
Kokkuvõttes palus Jõgeva Omavalitsuste Liidu juhatus teha Jõgeva vallal spordikoolituse käivitamise tasuvusuuringu. Uuringu teostamist otsustati ka rahaliselt toetada

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus