Oma küla jüriööjooks

Jüripäeva paiku joostakse mitmel pool Eestis jüriööjooksu. Kui mõnel pool on see rahvarohke üritus, kus ka kiiremad selgitatakse, siis Kassinurme küla rahvas harrastab tõrvikujooksu isekeskis ja võistlemata: lihtsalt selleks, et testida jooksuvormi ja tuletada meelde kangete esivanemate võitlust vabaduse eest.

Tänavu tegid jooksu kaasa seitse külaelanikku: Ele, Meeli, Maren, Riina, Antonina, Rainis ja Raul. Enam kui neljakilomeetrine distants Jõgeva-poolsest külasildist kuni küla lõkkeplatsini olnuks mitte just kõige treenitumatele jooksjatele natuke kõva pähkel olnud, sestap joosti vahetustega: kes väsis, istus turvaautosse ja autost tuli asemele puhanud tulekandja.

Turvaautosid oli seekord tervelt kolm ning nende rooli keerasid Aino, Raivo ja Diana. Mine tea, võib-olla mõni Tartu poole kiirustaja ka pahandas, kui pidi korraga mitmest jooksjast ja autost mööduma, aga küllap tuli talle tõrvikuid nähes lõpuks meelde, mis kuupäev on. Mis külast pärit rahvaga jooksjate näol tegemist on, võisid autojuhid lugeda jooksjate särgiselgadelt.

Jüriööjooks toimus Kassinurmes teist aastat järjest ning ettevõtmine tahetakse muuta traditsiooniliseks.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus