Oh kuusepuu! Oeh, kuusepuu…

Jõulud on parim aeg aastas. Pere tuleb kokku, kaminas praksub tuli, ahjus valmib mahlane praad. Aknaid kaunistavad nostalgilised küünlakolmnurgad, kuusepuu särab piduehteis toanurgas, laual helgib küünlavalgus, mida ümbritseb imeilus vanik.

Kohe-kohe valmivad piparkoogid levitavad hõrku lõhna üle kogu maja. Sel idüllilisel hetkel tekib tunne, et nii las jäädagi. Ometi võib see imekaunis hetk lõppeda viivuga ja nii pöördumatult, et kõik see ilu asendub pildiga, mida ei taha keegi ettegi kujutada.

Küünlale ei meeldi torkiv kuusekrae

Me kõik armastame oma kodus jõulutunnet luua. Siiski tuleb selle sepistamisel pidada meeles maailma parimat tunnet – turvatunnet. Tihtipeale peitub see imepisikestes tähelepanekutes.

Elavat tuld peetakse ilusaks. Kohe nii ilusaks, et tervet Facebooki seina katavad kogu advendiaja pildid küünlakaunistustest ja nende sees lõõmavatest küünaldest. Ent ilu on vaataja silmis. Päästja silmis ei ole advendi õhtuil läbi sotsiaalvõrgustiku helkiv tuli sugugi ilus. Ometi käib küünlavalgus jõulutundega alati käsikäes.

Jõulupärg ja põlev küünal ei pea olema koos, nad saavad iseseisvalt täiesti edukalt hakkama. Vaevalt küünlale torkiv kuusekrae meeldib. Pigem eelistab ta turvalist, tugevat ja kindlat klaasist alust, millel kogu ilus eputada. Väike detail, mille muutmine on imelihtne, ent ohutust silmas pidades äärmiselt vajalik. Lahtine tuli tekitab Eesti kodudes enim tulekahjusid. Looge oma koju jõulutunne nii, et jõulutuli on ohutu ja pakub ainult silmailu või sooja.

Jõulutuledele võib vahel ka puhkust anda

Jõulutunde loomiseks kasutatakse elektritulesidki, mis kaunistavad pea igat akent. Tuled riputatakse ehteks kuusepuule ja seinalegi. Elekter on aga tulekahjude tekkepõhjusena teisel kohal. Jõulutulede pidev hoidmine vooluvõrgus põhjustab ülekoormust, mis võib saada saatuslikuks. Ainuüksi eelmisel aastal tingis elekter 277 saatuslikku tulekahju. Hoidke jõulutulesid vooluvõrgus ainult siis, kui olete ise läheduses, muul ajal andke neile puhkust.

Eelmisel jõulukuul ei saanud 12 inimest tunda ühtegi tunnet. Ei imelist piparkoogilõhna, mõnusalt praksuvat kaminatuld ega laste rõõmukilkeid. Ilma turvalisuseta kaotame kõik.

Olge hooliv ja laske oma perel jõulude ajal tunda maailma parimat tunnet – turvatunnet.

KAIRET KÕLJALG, päästeameti ennetustöö osakonna ekspert

blog comments powered by Disqus