Nord läheb loomaaeda tagasi

Ära on pargitud jääkaru Nord nahk, mis Tallinna loomaaiast Jõgeva nahavabrikusse parkida toodi. Laialilaotatud jääkaru nahk on suurem kui väikese korteri elutoavaip.


„Kõik ei läinud päris nii nagu algul arvasime,“ rääkis keerulisest tööst osaühingu Skineks juhatuse liige Ingmar Baida. „Pidime puidust uue venitusraami tegema. Karu käppade ulatus oli üle kolme meetri. Tänu sellele, et all on kõrged laed, sai raami kuidagi poolviltu ruumi ära mahutada. Lihvimine oli ka päris raske. Praeguseks on naha kaal ikka veel paarikümne kilo ringis. Eksamitöö tuli hästi välja, karv on kinni ja kõik nii nagu peab,“ oli ettevõtja rahul. Mõnevõrra Nordi nahk siiski liigikaaslaste omast erineb.

„Karv ei ole tal nii kohev kui polaarloomadel. Tema sai ju siseruumi sooja minna kui jahe hakkas. Oma levialal elavad nad paarkümmend kraadi külmemas pakases. Vill, usun, on vähemalt kümme sentimeetrit pikem. Ja Nordi küüned on ka betoonil liikumisest veidi lühemaks kulunud kui liigikaaslastel looduses,“ kirjeldas Baida.

Kui küsin haava kohta, mis karule lõpuks saatuslikuks sai, vastas ettevõtja: „Haavaga käpp lõigati karul enne küljest ja saadeti laborisse, ka selle naha parkisime,“ selgitas Ingmar Baida.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus