Noored joonistasid Jõgeva Gümnaasiumis spordist

Jõgeva Gümnaasiumi kogunes paarkümmend noort inimest, kes panid paberile oma nägemuse korvpalliässade tegevusest, samuti olümpiatraditsioonidest ja Ateena olümpiamängudest, igapäevasest tipp- ja koolispordist.

Noored said vaadata ka fotonäitust Eesti ja maailma tuntud sportlastest ning väljapanekut õpilaste parimatest joonistustest.

Ürituse korraldaja, loomingulise keskuse Kungla juhatuse liige Andor-Olari Ilison ütles, et idee joonistuspäevade korraldamiseks sündis väga ammu ? juba 1988. aastal, kui ta oli Jugoslaavias. Seal nägi ta vanalinnas fotoaparaadiga käies väga soliidseis eas inimesi maalimas linna varemeid ja sambaid. Nii koges Ilison, et eakatele on joonistamine ja maalimine asendamatu tegevus. Selleks aga, et inimene vanaks saades joonistada oskaks, tuleb sellega hakata tegelema juba maast madalast.

Joonistuspäevi on korraldanud Ilison ka enne Sydney ja Atlanta olümpiamänge. Suuremaks kordaminekuks peab mees aga aasta tagasi Viljandi Maagümnaasiumis toimunud esimest spordi- ja kunstipidu, kus oli üle poolesaja osavõtja ning kus sai kogemusi, kuidas kunsti ja sporti omavahel kokku viia ning avastada endas uusi andeid.

Järgmine spordi- ja kunstipidu tuleb Mõisakülas. Korraldaja sõnul teeb ta kõik endast oleneva selleks, et sinna saaks sõita ka bussitäis Jõgeva noori, kes on silma paistnud aktiivsuse ja toredate joonistustega.

Ilisoni sõnul on lapsed uskumatult andekad ning väljendavad julgelt oma emotsioone, nende joonistustest võib välja lugeda huvitavaid mõtteid.

Sporditeemalised on joonistuspäevad seetõttu, et sport on Ilisoni enda suur armastus, ka sportlased ise toetavad ürituse ideed, Martin Müürsepp on idee moraalne toetaja, samuti on ta aidanud auhindadeks välja pandavate meenetega. Ürituse patrooniks on aga odaviskaja Moonika Aava, kes jagab spordist joonistamise päevadel, mis lisaks Jõgevale toimuvad veel Võrus ja Tartus ning päev varem leidis aset Märjamaal, oma muljeid olümpiamängudest. samuti õpetas Moonika Aava noori plastoda viskama, korraldas neile võistlusi ning õpetas tegema harjutusi.

Moonika Aava sõnul oli pakkumine noorteüritusele ahvatlev, seda enam, et tegemist heategevusliku üritusega. Tema sõnul on noored väga toredad ning meeldiv on, kui ta oma eeskujuga neid innustada suudab.

Andor-Olari Ilisonil on väga hea meel, et just Jõgevamaal sündis uus idee, mille kiitis heaks Jõgeva maavanem Aivar Kokk ? nimelt joonistusvõistluste korraldamine koos Ameerika lastega. Ajendiks on kahe korvpalliässa – ENSV delegatsioonijuhi Joann Lõssovi ja NBAs mänginud Gregg Popovitchi kohtumine USAs.

Idee oleks selles, et Jõgevamaa noored pöörduksid USA koolide poole, kutsudes neid joonistama.

Parimad joonistused, sealhulgas Jõgeval valminud, raamitakse ja kingitakse Tallinna Psühhiaatriahaigla lasteosakonnale. Väiksemaid headelt sponsoritelt saadud auhindu jagati kõigile joonistajatele, parimatest parimad kuulutatakse välja viimasel joonistamise päeval Tartus.

Jalgrattur Lauri Ausi lesele antakse üle laste ja noorte joonistusvõistlusele “Sydney 2000” laekunud, tollal 15-aastase Jõgeva noormehe unikaalne võistlustöö.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus