“Neli heldet haldjat” – kingitus Eesti Muusikaõpetajate Liidult Jõgevamaa rahvaraamatukogudele

Raamat on valitud ka viie 2005. aasta Eesti kauneima lasteraamatu hulka. Eesti Muusikaõpetajate Liit on Hasartmängumaksu Nõukogu toetusel kinkinud ühe eksemplari Jõgevamaa rahvaraamatukogudele.

Muinasjutt aitab noorel lugejal-kuulajal paremini tajuda muusika erinevaid meeleolusid. Klaveripaladest on tehtud seaded ka orkestripillidele ning nii õpib kuulaja ühtlasi tundma erinevaid muusikainstrumente ning eristama nende kõla ja välimust – pillidest on raamatus üksikasjalised pildid. Jutuvestja poolt hingestatult loetud lugu, klaver ja orkestripillid ühtekokku tõstavad üksteist võimendades ja toetades  esile T?aikovski muusika erakordse ilu, imekauni looduse lumma ja enam kui saja aasta taguse vene külaolustiku romantika.

Väljaande idee ja muinasjutu autoriks on pianist, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrant Diana Liiv, kes on läbi viinud mitmeid temaatilisi muusikaprogramme nii lasteaedades kui koolides üle Eesti.  Pille tutvustavad tuntud eesti interpreedid ERSO-st ja Rahvusooperi Estonia orkestrist (Toomas Vavilov, Kaido Suss, Olga Voronova, Riivo Kallasmaa, Indrek Vau, Virgo Veldi jt). Muinasjuttu loeb Linnateatri näitleja Liina Olmaru. Raamatu on kujundanud ja illustreerinud Eesti omanäolisemaid kunstnikke Reti Saks.

Raamatu koos CD-ga leiavad noored lugejad-kuulajad järgmistest Jõgevamaa rahvaraamatukogudest: Aidu, Elistvere, Kaarepere, Kasepää, Kuremaa, Maarja, Pajusi, Pala, Palamuse, Puurmani, Raja, Saare, Saduküla, Siimusti, Tabivere, Tapiku, Vaimastvere, Voore ja Vägeva Raamatukogu.

Peeter Liiv

blog comments powered by Disqus