Naisrahvaliitlased vaagisid Põltsamaal riigieelarvet

?Korraldame kokkusaamisi erinevates omavalitsustes, nii saame paremini tutvuda erinevate piirkondade vaatamisväärsuste, kordaminekute ja probleemidega,? lausus organisatsiooni Jõgevamaa ühenduse esinaine Margi Ein.

Tutvustades erakonnakaaslastele 2005. aasta riigieelarve projekti ja Rahvaliidu fraktsiooni seisukohti valitsuse esitatud eelarvet käsitleva seaduse kohta, keskendus Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Margi Ein sotsiaalsfääri, omavalitsuse, haridus- ja kultuurieluga seonduvatele probleemidele.

Ta teatas ka, et uues eelarves tõuseb toimetulekupiir 750 kroonini. Ein märkis, et Rahvaliidu fraktsioon Riigikogus on teinud ettepaneku vähendada omavalitsuse vaegrahastamist keskvalitsuse valitsemisaladega võrreldes.  Nii peetakse vajalikuks kavandatava tasandusfondi suurendamist vähemalt 100 miljoni krooni võrra, 950 miljonilt kroonilt 1050 miljoni kroonini. Eraldisi kütuseaktsiisist kohalike teede korrashoiuks ja ehituseks leitakse tarvilikuks suurendada 117 miljonilt kroonilt 200 miljoni kroonini.

?Koolikorraldus on kohaliku elukorralduse lahutamatu osa ning lähtepunkt. Suhtume kriitiliselt ligi 10 aastat kestnud riiklike investeeringutoetuste lülitamisse nn pearaha hulka olukorras, kus 600 üldhariduskoolist vaid sadakond on renoveeritud riigieelarve rahadega ja 70 renoveerimine on pooleli, ülejäänu on aga kordategemise õigustatud ootel,? märkis Ein.

JAAN LUKAS
  

blog comments powered by Disqus