Mustvees täna sügislaat „Peipsi Kolla”

Täna Mustvee kesklinnas toimuval traditsioonilisel sügislaadal „Peipsi Kolla“ pakutakse rikkalikus valikus söödavat, aias ja põllul kasvavat, käsitööd ja palju muudki. Sündmusele lisavad sümpaatiat koduloomad. Põneva auhinna võib võita konkursil „Kolla kaalikas”.


Mustvee kultuurikeskuse ees avatakse vastavalt sügislaada tavale seenenäitus, kus head võimalused ka seente tundmaõppimiseks.

„Kes soovib, võib näitusele ka oma erilisemad seeneleiud vaadata tuua. Töötab  kohvik „Sada ja seened“,” ütles kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina.

„Konkursile „Kolla Kaalikas“ oodatakse huvitava ja naljaka kujuga köögvilju. Need võib kaasa võtta või ka päev või paar enne kultuurikeskusesse tuua. Kõige kogukama ja omapärasema aia- või põllusaaduse tooja saab auhinna, mille korraldajad ostavad laadal kauplevatelt käsitöömüüjatelt. Näiteks möödunud aastal  toodi konkursile  hiidkõrvits, mis päris palju kilosid kaalus,” lisas ta.

Kultuurikeskuse administraator Elle Palm, kes laadale kauplejaid registeerib, arvas, et sügisandidest laadal puudust ei tule. „Kellel sibul ja küüslauk veel ostmata, leiab seda siin mitmekülgses valikus. Kalatooteid peaks müügile tulema mõõdukamas koguses. Peipsimaa ettevõtja Toivo Kivi keedab laadaplatsil maitsvat uhhaad ja suitsetab kala. Saada on nii Saaremaa leiba, erinevaid lihatooteid. Eksklusiivsematest kaupadest pakutakse kitsejuustu. Mustvee laatadele omasel „rohetänaval“ on võimalik osta puude ja põõsaste istikuid.

Sissepääs laadale on tasuta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus