Mustvees tähistati jõule ja aastavahetust

Möödunud laupäeval tähistati Mustvee kultuurikeskuses traditsioonilise koosviibimisega jõulude ja uue aasta saabumist vana kalendri järgi, õigeusu ja vanausu tavade kohaselt. Külalisesinejaks oli rahvamuusikaansambel “Istoki” Pihkva oblastist.

Igor Jermakov ütles, et tal on väga hea meel olla õhtujuhiks peol, mida Mustvees korraldatakse juba kolmkümmend aastat. Rohkem kui tunniajase kontserdiga esines rahvamuusikaansambel Istoki  Pihkvast. “Meie kava koosnes nii sajandivanustest kui ka uuematest vene rahvalauludest, mille teemadeks inimestevahelised suhted, aga ka majapidamistööd ning loodus,” ütles ansambli juhendaja, Pihkva oblasti kultuuriosakonna  juhataja Valentina Vassiljeva.

Istoki laulude ja bajaanihelide saatel mängiti ka rahvalikke mänge, kus publik koos rahvarõivastes pihkvalastega agaralt kaasa lõi.

Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina andis Mustvee linnavalitsuse tänukirjad ansambli eestvedajatele ja ühtlasi kultuuritöö ja välissuhete korraldajatele Pihkva administratsioonist.

“Eesti ja Venemaa piiriäärsete alade koostöösuhetes on iseäranis olulised just kultuurisidemed. Mul on hea meel, et Mustvee on loonud märkimisväärselt hea pinnase nende suhete arendamiseks,” märkis Maria Bulatova.

Peole lisasid atraktiivsust kaks jõuluvana, kellest üks oli pärit  Pihkva oblastist, teine aga saabus koos õhtu juhi Igor Jermakoviga.

Romantilisi laule esitasid Peipsi pealinna noor lauljatar, Mustvee vene gümnaasiumi vilistlane Dajana Kononova ja tema isa Andrei Kononov. Mõlema esinemine võeti väga soojalt vastu.  Peolauad olid kaetud koduste toitudega, kus ei puudunud kohapealt pärit aedvili ja Peipsi kala. “Vana kalendri jõuludele ja uue aasta saabumisele pühendatud rahvapeod on Mustvees toimunud juba aastaid. Rahvast on alati palju nii vene kui eesti kogukonnast,”  ütles Mustvee kultuurikeskuse kunstiline juht Valentina Jazõkova.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus