Mustvees peetakse taas jõululaata

Laupäeval Mustvee kultuurikeskuses ja selle ümbruses toimuval traditsioonilisel jõululaadal on saada rikkalikus valikus väikeettevõtjate valmistatud suupisteid ja käsitöötooteid. Pakutakse võimalust ka ise meisterdada.


Jõululaata korraldava Mustvee kultuurikeskuse administraatori Elle Palmi sõnul on kauplejate huvi osaleda Mustvee jõululaadal sedavõrd suur, et juba praegu on kõik kauplemiskohad hõivatud.

„Kauplema tuleb Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilasfirma, kes müüb tervislikke kosmeetikatooteid. Kauniks jõulukingituseks on võimalik viia ka kändvalgustid. Paljude magusate ja soolaste suupistete osas tõstaksin esile piparkoogirulli, mida saab jõulukohvikust.  Lapsed saavad piparkoogi kaunistamist ka ise Päkapiku töötoas harjutada. Kultuurikeskuse ümbruses on võimalik sõita ka jõuluponiga,” ütles Palm. Tema sõnul on jõululaadal alati kohal olnud ka raamatukaupmehed.

Jõululaada kultuuriprogrammi sisustavad Mustvee kultuurikeskuse Ruhti laulustuudio lapsed Ruht Lehise juhendamisel.

„Jõululaat on rõõmus sündmus, mis sobib ka enda, pereliikmete, sõprade või heade tuttavate fotole jäädvustamiseks. Selleks on Mustvee raamatukokku kutsutud pildistama fotograaf Lea Pihlak. Raamatukogus on avatud hubane fotonurk ja eelregistreerimine fotosessiooniks käib,” sõnas Mustvee kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus