Mustvee linnapäeval on tänavu palju uut

Kindlasti toimub selgi aastal juba traditsiooniks saanud uhhaa söömine, mida kõigile peolistele kultuurikeskuse pargis pakutakse. Eriline on sel aastal ilutulestik, mida pole varem olnud. Uued üritused on ka slaavi kultuuri tund, tervisetund pensionäridele ja luuletund Peipsiäärse luulega.

Linnapea on kutsunud vastuvõtule ka kõige nooremad linnakodanikud ja õnnitletakse kooli medaliga lõpetanuid. Ning esmakordselt tehakse linnapäeva raames teatavaks ka konkursi “Kaunim Kodu” tulemused ja omistatakse kellelegi Mustvee linna aukodaniku nimi.

Külastajad saavad uudistada ka näitust “Suvepraktika 2004”, kus on väljas Tartu Kunstikooli noorte tööd. Näitust on linnapäevale oodata ka järgmistel aastatel ? kunstikooli noored olid hea meelega nõus oma töid ka siis Mustveesse näitusele lubama.

Enamus esinejaid on väljastpoolt Mustveed. Oma linnast on taidlejad, kes esitavad mitmesuguseid kavu nii rahvatantsu kui diskotantsu vallast. Ka kübarate moeshow on oma rahva poolt kokku pandud.

Peaesinejaks on ansambel Seelikukütid, lisaks neile sisustavad õhtut ansamblid “Aljans” ja “Gem” ning

grupp “Lumen”. “1938. aastal saadud linna staatus on meie jaoks oluline ja seda peab ikka tähistama. Sellepärast korraldamegi linnapäeva igal aastal,” ütles linnavolikogu esimees Andres Kivimurd. Tema sõnul on kõige suurem uudis selleaastasel üritusel linna aukodaniku nimetamine “Traditsioonilisena on kavas iga-aastane laat. Mustvee laadad olid vanasti ikka kuulsad. Tahaksime, et need lähitulevikus oma tuntuse tagasi saaksid,” avaldas linnavolikogu esimees lootust.

Linnapäeva üritused, esinemised ja tegevus toimub kogu linnas: laululaval, kultuurikeskuses, järveäärses pargis ja kultuurikeskuse pargis. Lastele mõeldud võistlused toimuvad aga bussijaama platsil ja minijalgpalli turniir Vene Gümnaasiumi spordiväljakul. Ka linna liiklus on tiheda tegevuse tõttu ümber suunatud.

Üritusi jätkub hommikust kuni järgmise päeva varaste hommikutundideni. Väliüritused lõpevad kella kahe paiku öösel ning kultuurikeskuses kestab öödisko umbes kella neljani.

EEVA PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus