Mustvee lasteaed saab aastavahetuseks uue katuse

Paarkümmend aastat tagasi valminud Mustvee lasteaiahoonel oli seni ruberoidkatus. “Lamekatus kippus aga pidevalt vett läbi laskma ega sobinud põhjamaade tingimustele, ” märkis Mustvee linnapea Mati Kepp. “Nii oli uue katuse järele vajadus hädavajalik ja kohalik omavalitsus leidis, et kõige ratsionaalsem on ehitada plekist viilkatus, mille eelduseks ka ilmastikukindlus,” märkis ta. Riigihankel parima pakkumise teinud firma, osaühing Tiptiptap alustas ehitustöödega novembris ja praeguseks on katusel sarikad juba peal. 

“Ehitustööd laabuvad kiiresti ja loodetavasti on detsembri lõpus või jaanuari algul majal juba uus katus,” ütles lasteaia juhataja Tatjana Shukurova.

Katuse maksumuseks on 1,4 miljonit krooni, millest osa laekub riigilt ja osa kohalikult omavalitsuselt.

Tatjana Shukurova lausus, et katuse valmimine on eelduseks ka lasteaiamaja järkjärguliseks renoveerimiseks. “Lasteaias vajavad remonti rühmaruumid ja kaasajastamist kütte- ja elektrisüsteemid, ” ütles linnapea Mati Kepp. 

Tatjana Shukurova sõnul on praegu Mustvee lasteaias 67 last ning nõudlus lasteaiakohtade järele üsna suur. “Tänavu on lasteaias järjekorras kuus, järgmisel aastal aga juba 13 last,” lausus juhataja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus