Mustvee külalistemajas valmivad uued toad

Viktor Gussevi Mustvee külalistemaja laieneb, aga tänavu ei saa klientide hulga üle just rõõmustada.

Äsja sai kasutusloa külalistemaja teine, uuem hoone. Kui enne mahtus majja tosin inimest viide tuppa, siis nüüd on tube koos vastvalminutega kolmteist, kus saab ööbida 28 inimest.

Gussev, kes on majutusteenuse pakkumisega tegelenud 1998. aastast, ütles, et praegu on külalistemaja täituvus väga väike. “Kriisi ajal liiguvad inimesed vähem,“ sõnas ta.

Kui tegutseti ainult vanas majas, juhtus mõnikord, et ilma eelbroneeringuta tuba ei õnnestunudki saada. Praegu enamasti vabu kohti on, kuigi ilusate ilmadega või mõne suurema ürituse ajal võib inimesi rohkem tulla. Turistide arv sõltub külalistemaja peremehe sõnul palju ilmast, aga head ilma ju ette tellida ei saa.

Ühe öö külalistemaja katuse all veetmise eest tuleb välja käia 150-300 krooni. Hind oleneb mugavustest, näiteks sellest, kas dušš on toas või koridoris. Toitlustust pakutakse ainult tellimisel, tavaliselt on külalistel võimalik kasutada uues hoones asuvat kööki ja söögisaali.

Mustvee külalistemaja pärliks on uue maja esimesel korrusel asuv saun koos mullivanniga. Tõeliste maakividega kerisega sauna kasutamine maksab 250 krooni tunnis ja mullivanni hüppamise eest tuleb teist samapalju juurde maksta.

Tulevikus plaanib Gussev puhastada saunast mööda voolavat Mustvee jõge ja rajada jõepervest veeni toru, mida mööda saaks otse saunast vette hüpata.

MARJU UUSEN 

blog comments powered by Disqus