Mustvee abilinnapea jagab endiselt küttepuudetoetust

Mustvee abilinnapea Aleksandr Apolinsky jagab pensionäridele 70-eurost puudetoetust, võttes selleks ka linnakassast sularaha. Mingeid kuludokumente keegi seejuures esitama ei pea.

Toimetusele on teada, et veel septembri keskpaigas käis inimene linnavalitsuses toetust küsimas ning abilinnapea Aleksandr Apolinsky andis talle sularaha otse peo peale.

Ühe raha saanud pensionäri juures on Vooremaale teadaolevalt käinud ka ühe valimisliidu liige ning käskinud valimistel talle raha andnud inimese poolt hääletada.

Mustvee sotsiaalnõunik Anneli Kaasik, kes peaks kontrollima, kas inimesed vajavad toetust, asus ametisse alles 1. juulil ja selleks hetkeks oli toetuste jagamise protsess juba käima lükatud. 

Toetuse maksmise korda eiratakse

Anneli Kaasik on Aktuaalsele Kaamerale öelnud, et Mustvee linnavolikogu kinnitatud kord näeb ette, et toetuse taotleja peaks kõigepealt pöörduma sotsiaaltöötaja poole ning siis antakse talle ülevaade võimalustest. Seejärel saab koos sotsiaaltöötajaga otsustada, kuidas olukord lahendada. Toetuse saamiseks peab soovija kirjutama avalduse, mis esitatakse volikogu sotsiaalkomisjonile. Komisjon teeb soovitusliku ettepaneku linnavalitsusele toetuse maksmiseks või mittemaksmiseks. Toetuse määramise ja maksmise otsustab linnavalitsus.

Mustvee abilinnapea rõhutas 27. augustil Aktuaalsele Kaamerale antud intervjuus, et toetuste määramisega on kõik korras, ja neile, kes raha said, on see õigustatud. Sularahas arveldamine tuli eksitusest, justkui poleks mõnel avalduse täitnul pangakontot. Miks ta jätkuvalt ka pangakontot omavatele inimestele sularaha pihku pistab, sellele küsimusele Apolinsky ei vastanud.

Mustvee linnavolikogu revisjonikomisjonist saadud andmetel makstakse tavaliselt küttepuude ostmiseks toetust umbes viiele-kuuele inimesele aastas. Praeguseks on kütepuude soetamiseks toetusi välja makstud 36 pensionärile kogusummas 2520 eurot.

Väikelinnas levib info raha maksmisest kulutulena. Kui ühele inimesele raha anda, siis tekib teistel juba õigustatud ootus. Paraku pole aga linna tänavuses eelarves taolisteks toetusteks raha ette nähtud. Paljud Mustvee elanikud on eravestlustes tunnistanud, et nendeni, kes tegelikult toetusi vajaksid, pole raha jõudnud. Ka on toetusi välja makstud enamasti kahel päeval registreeritud avalduse esitanutele.

Mustvees on 700 pensionäri, kellest 400 on vanaduspensionärid ning 300 töövõimetuspensionärid.

Mustvee linnavolikogu tagandas 20. septembril abilinnapea Apolinsky linnavalitsuse liikme kohalt. 

Kiviõli linnale 600 eurot võlgu

Mustvee abilinnapeal on maksumaksja raha mittesihipärase kasutamisega varemgi tõsiseid probleeme olnud. Kiviõli linnavalitsuse liikme Raivo Loti kinnitusel pole kunagine linnapea neile jätkuvalt 600 euro suurust õppelaenuvõlga tasunud, kuigi on seda korduvalt lubanud.

Põhjarannik kirjutas, et kui Apolinsky tõusis 2012. aasta veebruaris linnas peetud võimuvõitluse tulemusel linnapeakandidaadiks, küsiti Kiviõli volikogus temalt, miks ta pole pidevatest meeldetuletustest hoolimata õppelaenuks võetud summat seni linnale tasunud.

Mullu lubas ta Kiviõli volikogu ees, et maksab ära oma õppelaenuvõla. “Ma olen mitu korda selle laenu kustutamist linnavalitsuselt ka palunud, aga pole mingit vastust saanud,” ütles ta, lisades, et kuna tema pealt saab linn suurt tulumaksu ning ta on ka linna tööandja, siis oleks tal alust nõuda laenu kustutamist. Apolinsky ütles, et muid kohustusi tal linna ees ei ole. Küll kinnitati tookord Kiviõli volikogus, et vastne linnapea pole oma kodu kommunaalteenuste eest tasunud juba aasta aega ning on võlgu nii Kiviõli Soojusele kui Kiviõli Kinnisvarahooldusele, kirjutas Põhjarannik 2012. aasta 19. veebruaril.

Apolinsky karjäär Kiviõli linnapeana jäi üürikeseks, ta sai ametis olla vaid kolm nädalat. 2012. aasta 10. märtsil võeti umbusaldusega ametist maha kogu tema juhitud linnavalitsus.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus