Mullu oli Jõgevamaa edukaim firma OÜ Eesti Metall

Aastaga suurenes osaühingu käive kaks korda ehk 6,7 miljonilt kroonilt 14,2 miljoni kroonini ja kasum 0,8 miljonilt kroonilt 2,1 miljoni kroonini. Üheks edu saladuseks oli kokkuostuhindade tõus.

OÜ Eesti Metall juhataja Veiko Allingu avaldas Äripäevale arvamust, et kui oled kliendisõbralik, siis on ka Jõgeva maakonnas võimalik äri ajada. 2000. aastal asutatud firma omab hoonetekompleksi Jõgeva linna servas.

Teisele kohale tuli Põltsamaal kontorit omav ja peamiselt Jõgeva- ning Viljandimaal tegutsev osaühing Talumaa Kinnisvara Haldus. Vendadele Janekile ja Urmasele ning nende onule Matti Jefimovile kuuluv firma suutis tänu väga efektiivsele ja operatiivsele tegutsemisele kinnisvara valdkonnas ning metsamaterjali turustamisel kasvatada aastaga käivet 1,8, omakapitali 1,8 ja kasumit üle 30 korra.

2003. aastal oli ettevõtte netokäive 13,2 miljonit, puhaskasum ligi 2,8 miljonit krooni.

Kolmanda koha pälvis Soome firmale Taulukeskus Abstracta OY AB kuuluv ning koolitahvleid ja teisi esitlusvahendeid tootev TK Team Eesti AS.

Ettevõtte 2003. aasta käive oli 26,3 miljonit krooni. Kasumit teeniti 1,5 miljonit krooni. Suur osa sellest investeeritakse tänavu tootmishoone fassaadi renoveerimisse.

Üks protsent ettevõtte toodangust jääb Eestisse. Ülejäänud eksporditakse naabermaadesse ? Rootsi, Inglismaale, Venemaale, Lätti, Leetu ja veel mitmetesse riikidesse üle kogu maailma.

Eelmisel aastal tuli Äripäeva Jõgevamaa TOP 2002 võitjaks Pala valla firma OÜ Kaljupojad.

Ettevõtjatele esinesid seminaril Jõgeva maavanem Margus Oro, regionaalminister Jaan Õunapuu, ASi Werol Tehased juhatuse esimees Erki Aavik ja paljud teised.

Jõgevamaa arengu trendide ja visiooni kohta esitas oma nägemuse TTÜ teadur Rünno Lumiste. Europrojektide terviklahendustest ja ka sellest, et kuidas tuua euroraha koduõuele, rääkis Eesti Ühispanga Euroopa Liidu projektide finantseerimise osakonna juhataja Mart Nõmper.

Maksu- ja tolliameti maksude osakonna kaudsete maksude talituste juhataja Kaia Loob rääkis, mis muutub maksunduses seoses meie kuulumisega ELi. Eesti majanduse väljavaateid tutvustas Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna rahapoliitika allosakonna vanemspetsialist Laura Ehrlich.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus