MTÜ Airaan avas kevadise käsitöönäituse

Kurista lasteaiahoones avatud mittetulundusühingu Airaan käsitöönäitus  paistab silma nii traditsioonide järgimise  kui ka mitmete uudsete, atraktiivsete, uue tegumoega  ja praktiliste esemete poolest.

Käsitöönäitustele on alati välja pandud mõndagi  üllatuslikku. Seekord tõmbavad tähelepanu kollastes toonides lõngadest mesilasekuju kaunistused, mis sobivadki hästi meepurkide kaantele. “See idee tuli Marje Hordolt, kellel ikka huvitavaid mõtteid tekib,” ütles Sirje Palmiste.  

“Mulle meeldib käsitööna igasuguseid põnevaid asju teha. Seekordsele näitusele valmistasin märkmikke, mida õppisin tegema koolitusel Jõgeva Käsitöökojas, ja mitmesuguseid ehteid,” lausus Marje Hordo.

Airaan ühendab käsitööhuvilisi Kuristalt, selle lähiümbrusest ning kaugemaltki.  Kevadnäitusel  on näha ka Tartumaal elava 85-aastase vanaproua Juta Rooma kahe vardaga kootud sokid, ristpistes padjad ja vahvad beebisussid. Väljapanek on mitmekesine  ka sallide, õlarättide, kinnaste, riidest kottide, õnnitluskaartide, ehete ja muudegi esemete poolest. Kombineeritud materjalidest põnevad põlled on õmmelnud Ene Kõiv ja Elve Sibul. Huvitavad on koolitüdruku Anette valmistatud kõrvarõngad.

“Nendes käsitöödes on ühendatud fantaasia, ilumeel ja praktilisus,” ütles  MTÜ Airaan eestvedaja Aita Saksing.

“Lõnga ja muude vajalike materjalide saamisel on meile heaks koostööpartneriks käsitööpoe perenaine Eha Alt Jõgevalt, kes ka meie näitusi uudistamas käib,” ütles Sirje Palmiste. 

Käsitöömeistrite kevadnäitus jääb Kurista lasteaias avatuks  emadepäevani. Tuleva nädala kolmapäeval saab aga samas majas  MTÜ Airaan eestvedamisel teoks loodusõhtu Järvamaal asuva  Kubja ürditalu pererahvaga. Selle talu raviteesid juuakse ikka ühise käsitöötegemise ajal ja ka  koosviibimistel. “Loodusõhtule on oodatud meie liikmed, kuid ruumi jätkub teistelegi huvilistele,” teatas Aita Saksing. 

Näitusel tutvustavad oma loomingut

Anette  Uiga

Ene Kõiv

Anneliis Hordo

Elve Sibul

Aili Metsla

Ilmi Lätt

Marje Hordo

Sirje Palmiste

Laila Kimm

Lea Aru

Tiiu Hirse

Aita Saksing

Juta Rooma

Malle Ivanova  

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus