Moldova omavalitsusjuhid tutvuvad naabrivalvega

 

Sel nädalal, 8. – 11. detsembrini viibib Jõgevamaal Moldova vabariigi omavalitsusjuhtide delegatsioon, kelle eesmärgiks on saada siit kogemusi naabrivalve rakendamiseks ka oma kodumaal.

Maavanem Viktor Svjatõševi sõnul saabusid esmaspäeva õhtul Jõgevamaale kümme omavalitsusjuhti mitmest Moldova piirkonnast. “Jõgevamaa sõpruspiirkonnast Unghenist on kaks juhtivtöötajat, kellest üks rajoonivalitsuse asepresident Julia Pancu. Samuti kuulub delegatsiooni Põltsamaa sõprusvalla Costuleni juht Sorin Gurau,” ütles ta.

“Seekordne moldovalaste külaskäik on projektipõhine ettevõtmine, mille algatas Tallinnas elav moldovalane Ion Braga. Meie eesmärk on tutvustada Moldova omavalitsusjuhtidele Eestimaal toimivat naabrivalvet. Selle kavatsusega külastataksegi Lääne-Virumaad ja Jõgevamaad. Kolmapäeval tutvustas Jõgeval Rohu ja Põllu tänava piirkonnas naabrivalvet selle turvalisussüsteemi käivitaja ja eestvedaja Rein Kaste. Samuti kohtutakse Jõgeval nii politsei kui ka päästeameti esindajatega,” rääkis maavanem.

“Põltsamaale jõudsid Moldova omavalitsusjuhid teisipäeval. Vastuvõtjaiks olid linnapea Jaan Aiaots ning linnavolikogu esimees ja Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president Andres Vään. Kohtumisel osales mitmeid ettevõtjaid. Ajaloo- ja kultuuriväärtustega tutvumiseks tehti jalutuskäik Põltsamaa linnas,” ütles Svjatõšev.

“Kolmapäeva õhtupoolikul oli külalistel mõttevahetus Põltsamaa kaitseliitlaste juhi ja abipolitseiniku Enno Ottisega,” lisas Jaan Aiaots.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus