Mõisad ootavad täna külalisi

Täna käivitub külastusmäng “Unustatud mõisad 2016”. Jõgevamaal ootavad külalisi Kuremaa ja Puurmani mõis, üle Eesti on aga huvilistele valla 32 mõisahoone uksed.


Kui Puurmani mõis, kus praegu tegutseb mõisakool, on Eesti Mõisakoolide Ühenduse eestvedamisel korraldatavas külastusmängus kaasa löönud juba enam kui kümme aastat, siis Kuremaa mõisas võõrustatakse mängus osalejaid alles teist korda.

“Igal täistunnil alates kella kümnest hommikul ja lõpetades kella kuuega õhtul saab minna giid Erina Monikaineni juhendamisel mõisahoonega tutvuma. Tegutseb ka mõisakohvik,” sõnas sihtasutuse Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus juhatuse liige Annika Tagaküla. “Kell 19 saab aga mõisa saalis vaadata Indrek Taalmaa monoetendust “Lollidemaa”. Etendus toimub salongteatri vormis, st nii, et vaatajad istuvad mõnusasti kohvilaudade taga.”

Ka Puurmani mõisas toimuvad täistundidel (kella 10-18) jalutuskäigud mõisapreilideks riietatud giidide saatel. Väljas on näitus “Puurmani vanadel fotodel”, avatud on kohvik ja müügiletid. Mõisa tõllakuuris saab aga suvevaipa kududa.

Mõisate järgmised külastuspäevad on 16. ja 17. juulil, 30. ja 31. juulil ning 13. augustil.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus