Mitu Jõgeva maja oli rohkem kui nädala välisusteta

Neljapäevases Vooremaas kirjutas Tähe 10 maja elanik, et välisuste vahetamise tõttu oli nende maja rohkem kui nädala usteta. Rohu 6 elanike andmetel oli nende maja kaks trepikoda välisusteta koguni 10 päeva ehk 9.-19. novembrini. Kui kortermaja trepikojas valitseb külm ja tuul, on ka korterid külmad.

“Kõigepealt lõhuti vana sissekäik ära. Pärast mitmepäevast pausi tehti valmis ukseava, alles pärast järgmist mitmepäevast pausi hakati ukse peale mõtlema. Toodi uus uks kohale, see aga ei sobinud. Nüüd ongi nii, et Rohu 6 ühele trepikojale on pandud uus metallist uks, teisele aga ajutine,” rääkis pahane Rohu 6 maja elanik, kes soovis jääda anonüümseks.

Laotud sein peab kuivama

AS Jõgeva Elamu juhataja Roman Babtsenko kirjutas oma raportis, et valitseja palub majaelanikele tekitatud ebameeldiva olukorra pärast töövõtja nimel vabandust.

Uus välisuks pandi ette aga juba järgmisel hommikul peale tuisku ehk nii nagu oligi plaanitud.

“Palju ebameeldivust on toonud asjaolu, et peale tuulekoja seinte ladumist Columbia kiviga jäid uued välisuksed paigaldamata. Töövõtja seletuste järgi peab laotud sein esialgu tahenema, kuivama ja kivistuma. Kahjuks muutusid ilmastikutingimused ootamatult, hakkas sadama lund ning tuiskama,” on lugeda raportist.

Sissekäikude viimistlust alustati aga eile, st 29. novembril. See kestab kuni poolteist nädalat.

Roman Babtsenko teatas, et kooskõlas Tähe 10 korteriomanike erakorralise üldkoosoleku otsusega, mis toimus 2. septembril, sõlmis AS Jõgeva Elamu maja sissekäikude renoveerimistööde teostamiseks töövõtulepingu OÜ-ga Saarma & Ko. Tööde lõpetamise tähtaeg on 15. detsember 2004.

Uksed peavad vastama tuletõrje nõuetele

Tähe 10 maja üldkoosolek otsustas siis, et koos sissekäikude ümberehitamise ja viimistlusega paigaldatakse ka kolm uut välisust. Selle otsuse järgi tuli ka keldri sissekäikudele paigaldada tuletõrje nõuetele vastavad uksed ja remontida varikatused.

Pahane Rohu 6 elanik on aga veendunud, et majade elanikke peteti, sest nad arvasid, et need tööd tehakse ära väga lühikese aja jooksul. Kui nad oleksid aga teadnud, et need jäävad talvele jalgu ja lõpevad alles 15. detsembril, siis ei oleks nad ustevahetust vastu talve kindlasti teha lasknud.

“Kes detsembris välisuksi vahetab, see on ikka päris loll. Õige omanik hoopiski soojustab praegu uksi. Meil võetakse need aga eest ära. Üks meie majas elav, kuid Tallinnas tööl käiv mees oli hämmastunud sellise töötegemise üle. Pealinnas oleks päevapealt kõik mehed objektilt minema löödud,” lausus nördinud majaelanik Rohu tänavalt.

Roman Babt?enko lausus, et paratamatult tekitavad renoveerimistööd inimestele ebameeldivusi. “Loomulikult ei ole see olukord normaalne, kui renoveerimise käigus tekivad seisakud. Selle kohta on töövõtulepingus vastavad punktid olemas. Kokkuvõttes loodan, et renoveerimise tulemus silub ehituse ajal tekkinud ebameeldivused,” lisas ta. Ehituse kõrget kvaliteeti on võimalik näha majades Kivi 2 ja Pargi 11a.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus