Milliseid Eesti huve ja kuidas peaks neid Europarlamendis esindama?

Andi Einaste, koolijuht:

?Eesti on väike riik ja selge see, et enda huvide, näiteks Euroopa või mõnda teise turgu pääsemine, me üksinda läbi ei löö. Vajame toetust, teiste riikide jah-sõna, et nad meid oma turgudele lubavad. Europarlamentääridelt loodangi, et tõuseks kasu just Eesti majandusele, et me suudaksime konkureerida välisturgudel, et ei tuleks topelttolle või muid kitsendusi. Hariduse valdkonnas soovin neile hästi lahtisi silmi, et vaadata ja võrrelda meie hariduselu teiste riikidega ning nende kasulikud kogemused üle võtta. Eurosaadikutel on vaja teha tihedat koostööd, sest ühte vitsa on kerge katki murda, kuid tervet luuda annab aga katki raiuda.?

Vello Mäesepp, elamumajanduse spetsialist:

?Loodan, et valijatel leidub niipalju tarkust, et Europarlamenti pääseksid need, kellele võib olla kindel, kellel on kogemusi suures EL koridoris liikumisel, kes oskavad end maksma panna. Kuldsuude ja lubajate, kes pole suutnud meilgi midagi ära teha, poolt hääletamisega tuleks olla ettevaatlik, sest õpipoisse pole mõtet Brüsselisse valida. Arvan, et ka opositsioonis on väga tugevaid poliitikuid, kes suudavad seista selle eest, et Eesti ei muutuks euroliidus ripatsiks, kelle arvamus ei loe midagi. Tahan, et meie saadikud suudaks seista meie huvide ? vaba, iseseisva ja demokraatliku riigi eest.?

Toomas Reisalu, ettevõtja:

?Arvestades fakti, et Europarlamenti kuulub üsna palju liikmeid, siis Eesti kuus esindajat ei suuda midagi konkreetset ära teha. Nad saavad teha aga vähemalt väikeriikide koostööd ja hoidma ühte, kui väikerahvaid hakatakse jõhkralt diskrimineerima. Oluline, et need kuus esindajat suudaksid ka omavahel koostööd teha, vaatamata nende erakondlikule kuuluvusele. Europarlamendis on kaalul rohkem kui meie riigikogus ning oleks naljakas ja lapsik hakata korraldama seal samasuguseid trikke kui siin. Selge, et euro tuleb, sest kuus parlamentääri ei suuda Eesti krooni säilitada. Loodan, et ettevõtjate sünenergia muutub energiaks ja tööpuudus väheneb.?

Gerli Neeme, kahe lapse ema:

?Kuigi ma jäin euroreferendumil erapooletuks, kavatsen Europarlamendi saadikuid küll valima minna. Kindlat kandidaati mul veel ei ole, see valimiste värk ja poliitika on päris keeruline. Enne valimisi lubatakse ja meelitatakse, rahvale on jagatud tikutopse, õhupalle, leivakakukesi, kohvi ja muud. Elu ei tohi sandimaks minna ja ma usun, et noored saadikud suudavad end maksma panna. Lastetoetus küll parandas noorte emade olukorda, aga emapalka võiks anda mitte aasta, vaid kolm. Meie saadikud peavad seisma selle eest, et Eestis oleks rohkem materiaalselt kindlustatud peresid, et sünnitada ja kasvatada lapsi.?

Tõnu Kiipus, autojuht:

?Poliitikasse ma suurt ei puutu, kuid Euroopa Liitu astumise referenumil ikkagi käisin.. Europarlamendi valimispäevani on veel nädalake aega, seni polegi ma otsustanud, keda ja kas üldse valida. Suurele liidule ja selle parlamendile ma erilisi lootusi ei sea, sest küsitav, kas meie kuue saadiku häält seal ka kuulda võetakse. Eesti esindaja peab olema siis väga tugev isiksus ? mees, kes on end juba varem maailmas näidanud, rahvusvahelist tunnustust ja poolehoidu võitnud. Loomulikult peab ta perfektselt valdama mitut keelt. Iga eestlane vajab kindlustunnet, sestap tahame, et meil oleks ka homme tööd ja selle eest väärilist palka, et oma peret ülal pidada.

Kaisu Püvi, noorsootöötaja:

?Olen hääletanud Euroopa Liitu astumise poolt. Europarlamendi eelhääletuse esimesel päeval käisin ka valimas. Pole mingi saladus, et eelistasin Mart Laari kanditatuuri. Ta on rahvusvaheliselt tuntud, küllaltki noor poliitik. Praegu on ta Eestis ehk vähem populaarne kui välismaal. Usun, et tema, ja kõik meie valitud saadikud teevad tööd ja suudavad Europarlamendis kaitsta meie riiki. Eesti inimesel, eriti noortel on vaja kindlustunnet, et kui nad loovad pere ja kui juhtub, et kaob töökoht, ei pea nad koos lapsega tänavale kolima. Kõrghariduse omandamine, laste ja noorte huvikoolid võikid olla meilgi tasuta või üsna odavad.?

Küsitles ja pildistas ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus