Milleks sobib väikelaen ja millele laenu võttes tähelepanu pöörata?

SISUTURUNDUS

Tutvu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Kindlasti oled vahel mõelnud, et sooviksid võtta väikelaenu suuremate, või miks mitte ka väiksemate, ootamatute väljaminekute tarbeks ning kasutada seda just nii nagu Sulle sobib. Olgu selleks kodutehnika ost, meeldejääva ürituse korraldamine või mõni muu ootamatu kulutus. Kuid kõikuv majandusseis võib paljusid panna mõtlema, kas laenu võtmiseks on hetkel mõistlik aeg ja kas see sobib Sinu väljaminekute katmiseks ning millele üldse väikelaenu võttes tähelepanu pöörata. Nendele küsimustele jagab vastuseid Coop Finantsi väikelaenu tootejuht Paul Lilje.

“Väikelaen on oma olemuselt tagatiseta laen, mis tähendabki sõna otseses mõttes seda, et laenu võttes pole vaja tagatisi, hindamisakte ega muid taolisi lisadokumente,” selgitab Lilje. Lisaks on laenu ennetähtaegne tagastamine Coop Pangas tasuta. Väikelaenu üks eelis on ka kiire taotluse vormistamine ning seda panka minemata. “Taotluse saad mugavalt täita veebis ning positiivse otsuse korral kantakse laenusumma Sinu kontole hiljemalt juba järgmisel tööpäeval,” lausub Lilje. 

Peale selle on Coop Panga väikelaenul fikseeritud intress, mis ajas ei muutu ning Euriborist ei sõltu. “Nii saad täpselt oma igakuist eelarvet planeerida ja väldid laenu tagasi maksmisel tekkivaid üllatusi,” sõnab Lilje.

Väikelaen ei sea piire!

 Coop Panga väikelaen ei sea ka piire sellele, mida soovid oma laenusummaga ette võtta. “Väikelaenu võid kasutada näiteks ootamatuteks väljaminekuteks nagu auto remont, uue kodutehnika soetamine või katkise katuse parandamine,” toob Lilje näite. 

Samuti annab väikelaen võimaluse suuremad väljaminekud pikema aja peale ära jagada. “Seega on väikelaen hea viis mõne suure ja tähtsa sündmuse, nagu pulmade, korraldamiseks.” Laenusumma algab Coop Panga väikelaenu puhul vaid 300 eurost ning lõppeb 25 000 euroga. “See annab Sulle veelgi vabamad käed, mille tarbeks laenu võtta,” toob Lilje välja.

Laen on finantskohustus

Lilje paneb südamele, et tegu on siiski finantskohustusega ning kindlasti ei tohiks väikelaenu võttes nii-öelda pea ees vette hüpata. “Kõige olulisem ei ole kohe kindlasti mitte laenu intress, vaid ka laenuga kaasnevad lepingu- ja haldustasud,” toob Lilje näite, millised lisatasud laenuga kaasneda võivad ning mis võivad laenu igakuist tagasimakset suurendada. “Samuti tuleb üle vaadata, kas laenu varasema tagasimaksmisega kaasnevad veel omakorda rahalised kohustused,” annab Lilje nõu. 

 “Enne sellise kohustuse võtmist võrdle erinevaid pakkumisi ning süvene kindlasti, millised on laenu lisatasud ja KKM ehk krediidi kulukuse määr,” soovitab Lilje. 

Krediidi kulukuse määr näitab seda, mis on laenu tegelik kogukulu aastas. “KKMi kuvatakse protsendina ning laenu võttes tuleb kindlasti sellele tähelepanu pöörata – mida madalam on protsent, seda soodsam on laen,” selgitab Lilje. Seetõttu on krediidi kulukuse määr hea vahend, mille abil esmapilgul sarnased laenud üksteisest eristada ning seeläbi ka teha paremaid laenuotsuseid.

Laenu enneaegne tagastamine

Lisaks tuleb tähele panna, et mõned krediidiasutused ei luba näiteks laenu varem tagasi maksta, mis ei ole kindlasti kõige paindlikum ja soodsam variant kliendile. Lilje toob näite, et mõned krediidiasutused ei väljasta vahel ka laenudokumente, ei luba laenu refinantseerida ning ei paku ka näiteks maksepuhkust. “Veel on ette tulnud ka juhtumeid, kus krediidiasutus kaob nii-öelda ära ja ei suhtle enam kliendiga, kui laen on väljastatud,” sõnab Lilje ja lisab, et kodumaistest ja suurematest pankadest laenu võtmine on tunduvalt usaldusväärsem ja paindlikum. “Samuti võib pangast laenu võttes kindel olla, et Sul on teisel pool telefoni või arvutiekraani vastas päris inimene, kes Sinu murede ja rõõmudega tegeleb,” lausub ta.

Et laenu võttes riske maandada, soovitab Lilje väikelaenu taodeldes võtta juurde ka laiapõhjaline laenukindlustus. “Laenukindlustus aitab ootamatuste korral nagu õnnetus, töökaotus või ajutiselt töölt eemale jäämine,” annab Lilje nõu.

Et unistuste täitmine poleks liialt suur hoop Su rahakotile, siis heida pilk Coop Panga väikelaenule. Väikelaenu taotluse saad mugavalt täita veebis ning see on hea võimalus suuremad väljaminekud pikema aja peale ära jagada. 

blog comments powered by Disqus