Mihkel Kukel täitus odaviskajate suur unistus

 

Jõgeva alevikust pärit kergejõustiklane, 24-aastane Mihkel Kukk ületas hiljuti Kohilas toimunud BIG Kuldliiga kergejõustikusarja avaetapil kuuenda Eesti sportlasena odaviskes 80 meetri piiri. Tema eesmärgiks on võistelda Peksingi Olümpiamängudel, kuhu pääsemiseks tuleb aga ületada olümpiamängude A-norm, milleks on 81, 80 meetrit.

Mihkel Kukk saavutas Kohilas peetud kõrgetasemelisel spordivõistlusel odaviskes tulemuseks 80,99. “Ettevalmistus 80 meetri piiri ületamiseks kestis  kogu talve ja õieti  juba aastaid. Ühe aastaga ei juhtu spordis imesid, areng peab kulgema ühtlaselt ja sammhaaval. Praeguseks lihtsalt jõudsin sellisele tasemele, mis võimaldas  80 meetri alistamist. Konkreetselt Kuldliiga kergejõustikusarjaks ei valmistunud. Ise hindan oma vormi keskpäraseks. Tollel päeval ja konkreetse viske ajal asi klappis ja nii jõudsingi oodatud tulemuseni,” rääkis Mihkel Kukk. 

Suutis end kokku võtta

Enne oma rekordviset oli Mihkel Kukk kolmandal kohal oma põhiliste konkurentide Marko Jänese ja Risto Mätase järel. “See valmistas pettumust, sest kirjas oli 75 meetri vise ja tundsin, et olen igal juhul suuteline rohkemaks. See tekitas sportlikku viha, suutsin ennast maksimaalselt kokku võtta ja väga hästi viskeks keskenduda. Hoojooks õnnestus hästi, see tagas hea teravuse. Kui oda maandus, siis mõistsin, et sooritasin päeva parima viske. 80 meetri viset ma siiski ei oodanud ning arvasin, et oda lendas umbes 78 meetri kaugusele. Kui aga tabloole ilmus 80,99, oli üllatus suur ja enesetunne suurepärane. 80 meetrit on iga odaviskaja jaoks justkui maagiline piir, selle ületamine eriline sündmus. Mis puutub minu tugevamatesse rivaalidesse, siis tuleb tunnistada, et Marko Jänes ja Risto Mätas paistsid võistluse käigus silma hea stabiilsusega ja edestasid mind kuni viimase viskeni,” rääkis tippsportlane, Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilane, kes alustas spordiga tegelemist oma isa Vahur Kuke ergutusel. 

Sari kogub populaarsust

“Kuldliiga sari on viimaste aastatega järjest populaarsust võitnud ja tundub ka, et sponsorite huvi on kasvanud ja on suudetud luua huvitav süsteem, kus Eesti tippudel on võimalik ka natuke raha teenida. Tänu sellele on kasvanud ka välismaa sportlaste huvi selle võistlussarja vastu. See tihendab konkurentsi ja sunnib ennast paremini kokku võtma. Kui Kuldliigat poleks, siis ei olekski Eestis suvel eriti võistlusi. Seetõttu on see Eesti kergejõustiklaste jaoks tähtsaim kodune mõõduvõtmine, kust võivad sisuliselt kõik osaleda. Kuldliiga Kohila etapil võistles kokku kümmekond odaviskajat, ” rääkis Mihkel Kukk.

Mihkel Kuke eesmärk on pääseda Pekingi olümpiamängudele. “Praeguse  seisuga on Andrus Värnik minust 12 cm rohkem visanud ja olümpiale läheb tema. Vaatamata sellele, et Värnik minust möödus, treenin ma selle nimel, et alistada Pekingi A-norm mis on 81,80. See tagaks juba väga suure tõenäosusega võistlemise Pekingis. Võistlusi on veel palju ja hooaeg on alles alanud, nii et selle 1,5 kuu jooksul võib kõike juhtuda ja enne kui pole täidetud A-norm, ei saa keegi ennast Pekingisse minejana kindlalt tunda,” ütles Eesti odaviskajate paremikku jõudnud Jõgeva alevikust pärit noormees.

JAAN LUKAS

 

blog comments powered by Disqus